• Informacje na temat:

  cena korony szwedzkiej

Artykuły na temat: cena korony szwedzkiej
 • szwedzkiej korony.

 • Zarówno korona szwedzka, jak i norweska w ciągu ostatnich 12 miesięcy osłabiły się o jedną czwartą. To wynik dużej ekspozycji na handel z Rosją oraz - w przypadku Norwegii - gwałtowny spadek notowań ropy naftowej. Eksperci z Easy Forex przewidują coraz mocniejszego dolara i funta, co wynika ze spodziewanych wzrostów stóp procentowych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. To rodzi szansę na zyski dla inwestorów, którzy założą dalsze wzrosty tych walut.

 • Dzisiaj o 13 odbędzie się spotkanie zarządu Szwedzkiego Banku Narodowego. W oficjalnej agendzie nie ma zagadnień polityki monetarnej, jednakże w przeszłości Bank udowodnił już, że jest w stanie podejmować decyzje dotyczące polityki monetarnej na takich dodatkowych spotkaniach.

 • Strategia Riksbank oparta na strachu

  Szwedzka bańka na rynku nieruchomości budzi coraz większe obawy banku centralnego EUR/SEK, a w szczególności USD/SEK, grozi ryzyko dalszego umocnienia w przypadku osłabienia SEK, ponieważ z ostatniego protokołu z grudniowego posiedzenia Riksbank wyraźnie wynika, że członkowie Riksbank omawiali dalszy kierunek polityki pieniężnej w kontekście obecnych zerowych stóp procentowych.

 • Pszenica na wagę złota? W co warto inwestować w 2017 r.

  Większość Polaków swoje oszczędności trzyma w banku. Niestety stopa zwrotu, którą zapewniają konta lub lokaty, jest niewielka, zwłaszcza ostatnio, kiedy mamy do czynienia z niską inflacją albo nawet deflacją. Znacznie bardziej może się opłacać gra na giełdzie, choć wiąże się oczywiście z większym ryzykiem. W co warto inwestować w 2017 r.?

 • Nieoczekiwane cięcie stóp ze strony Norwegii

  Wiadomością dnia, a może i nawet tygodnia na rynku walutowym jest nieoczekiwane cięcie stóp procentowych przez norweski bank centralny. Oczywiście w rezultacie korona była mocno wyprzedawana na rynku, choć ze względu na powolne odbicie na rynku ropy naftowej, korona norweska znajdywała coraz więcej zwolenników jej kupowania.

 • Opublikowane do tej pory dane nie szkodzą dolarowi - szacunki ADP wskazały na wzrost etatów w sektorze prywatnym o 182 tys. w październiku (szacowano 180 tys., ale dane za wrzesień zrewidowano do 190 tys. z 200 tys.), a deficyt handlowy USA zmalał we wrześniu do 40,81 mld USD (prognozowano -41,1 mld USD). O godz. 16:00 poznaliśmy kluczowy odczyt ISM dla usług, który nieoczekiwanie skoczył w październiku aż do 59,1 pkt. z 56,9 pkt. we wrześniu (oczekiwano nieznacznego spadku do 56,9 pkt.)....

 • Saga związana z przyjęciem przez Kongres reformy systemu podatkowego trwa. Wczoraj Izba Reprezentantów zaakceptowała projekt. Dziś głosowanie w Senacie i ... ponowne w izbie niższej. Wszystko przez fakt, że senatorowie chcą usunąć trzy zapisy i delikatnie zmodyfikować kształt pakietu cięć. Wszystko wskazuje jednak na powodzenie, co może stać się umiarkowanie pozytywnym bodźcem dla dolara. Rynek jest już całkowicie uśpiony w przedświątecznym marazmie.

 • W oczekiwaniu na jutrzejszy komplet danych z rynku pracy wydarzeniem dnia będzie odczyt indeksu ISM dla amerykańskiego przemysłu, który poprzedza cała seria indeksów PMI. Nie ma jednak co się oszukiwać - dziś publikowane dane to tylko przystawka przed jutrzejszym daniem głównym. Dlatego też rynek pozostać powinien dość uśpiony (choć ryzyka stoją po stronie osłabienia USD).

 • Nowy banknot kolekcjonerski: 300-lecie koronacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej

  W poniedziałek 21 sierpnia 2017 roku Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu banknot kolekcjonerski o wartości nominalnej 20 zł, upamiętniający 300-lecie koronacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. To dziewiąty banknot kolekcjonerski wyemitowany przez NBP.