• Informacje na temat:

  cena lpg

Artykuły na temat: cena lpg
 • Koniec starego roku i początek nowego 2017 nie dają kierowcom powodów do radości. Eksperci mówią o podwyżkach cen benzyny i oleju napędowego. A ile będzie kosztować LPG?

 • Paliwa: Dynamiczna sytuacja na stacjach

  Sytuacja na rynku paliw pozostaje bardzo dynamiczna, jednak zmiany średniego poziomu cen paliw w kraju można określić jako umiarkowane. W ostatnim tygodniu drożały benzyny i olej napędowy, natomiast nieznacznie potaniał autogaz. Aktualnie za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy 4,79 zł, benzyny bezołowiowej 98 - 5,01 zł, oleju napędowego - 4,69 zł, LPG - 1,99 zł.

 • Średnie ceny LPG szybko pną się do góry, zmierzając do granicy 2 zł za litr. Na wielu stacjach trzeba już zapłacić znacznie drożej. Na obniżki w najbliższych miesiącach nie ma raczej co liczyć.

 • Nie będzie boomu na pojazdy z instalacjami LPG. Opłata emisyjna to za mało, by doprowadzić do przełomu

  Uchwalona niedawno opłata za paliwa ma służyć rozwojowi transportu niskoemisyjnego. Oficjalnie nie powinna spowodować wzrostu cen benzyn i oleju napędowego. Jednak eksperci nie są zgodni, czy rzeczywiście tak się stanie. Niezależnie od rozwoju sytuacji, nowa danina nie wywoła wielkiej rewolucji na rynku pojazdów z LPG. Ten od lat stopniowo rośnie, głównie ze względu na obawy przed coraz droższymi

 • PGNiG zyskuje na niższych cenach

  Z powodu niższych kosztów pozyskania gazu, dobrych wyników z jego sprzedaży oraz trwającej restrukturyzacji Grupa PGNiG wypracowała w ub.r. ponad 2,8 mld zł zysku netto, aż o 47 proc. więcej niż rok wcześniej. Zdaniem Dominika Smyrgały z Collegium Civitas spółka musi kontynuować zarówno działania restrukturyzacyjne, jak i negocjacje z kontrahentami.

 • Będziemy się targować z Amerykanami

  Jeżeli chcielibyśmy przyjąć oferowaną przez Amerykanów cenę za gaz, to moglibyśmy jutro podpisać umowę, ale my chcemy się potargować - zapowiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski w piątek w Grodnie (Zachodniopomorskie).

 • Benzyna w Polsce jeszcze podrożeje. Jednak stabilizacja cen jest blisko

  zatrzymają swój marsz w górę, LPG też nie powinien już drożeć.

 • Firmy montujące instalacje gazowe w autach przeżywają oblężenie - donosi "Metro".

 • Prezes PGNiG - nie zawrzemy niekorzystnej umowy na import gazu z USA

  Bardzo życzliwie patrzymy na partnerów amerykańskich, którym jesteśmy w stanie bardzo poważnie pomóc otwierając im rynek na gaz - zapowiedział PAP prezes PGNiG Piotr Woźniak. Dodał jednak, że taki kontrakt musi być dla PGNiG opłacalny.

 • Paliwa:Tak tanio było w październiku 2011 roku

  W ciągu kilkunastu dni ceny paliw na stacjach benzynowych powinny spaść poniżej 5 zł za litr - prognozują analitycy. Wskazują na duże spadki cen w hurcie, które są konsekwencją taniejącej na światowych rynkach ropy.