• Informacje na temat:

  cena miedzi skup

Artykuły na temat: cena miedzi skup
 • Obok zniżkujących cen ropy w tym tygodniu uwagę rynków finansowych przyciąga również przecena miedzi. Od początku tygodnia cena tego metalu spadła o ponad 10 proc. i obecnie znajduje się na najniższym poziomie od połowy 2009 roku.

 • Z pewnością wydarzeniem dnia była dzisiejsza konferencja Mario Draghiego po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego na którym zachowano dotychczasowe wysokości stóp procentowych. Inwestorzy szukali jednak słów wspierających ewentualne rozszerzenie programu skupu aktywów. Interwencja słowna szefa EBC udała się, ale nasuwa się pytanie, czy tyle wystarczy, aby rozbudzić europejską gospodarkę?

 • Światowe indeksy giełdowe i surowce odreagowują wczorajsze spadki po pierwszym od 2012 roku wzroście cen producenckich w Chinach. Inwestorzy odetchnęli z ulgą po wczorajszym szoku wywołanym 10 proc. spadkiem chińskiego eksportu. Inflacja PPI wzrosła w wrześniu o 0,1 proc. rok do roku, gdy spodziewano się 0,3 proc. spadku cen.

 • Ropa mocno tanieje z powodu Chin

  Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku mocno spadają z powodu zawirowań na rynkach w Chinach, gdzie na giełdzie papierów wartościowych wstrzymano handel po tym jak wskaźnik CSI 300 spadł o 7 proc. - podają maklerzy.

 • Europa liczy na EBC, Ameryka boi się taniej ropy

  Dawno nie widzieliśmy tak wyraźnej rozbieżności nastrojów między głównymi giełdami europejskimi a Wall Street, jak wczoraj. Cena amerykańskiej ropy WTI przełamała poziom 45 dolarów, spadając o kolejne prawie 2 proc. Według Goldman Sachs, w pierwszej połowie tego roku notowania ropy naftowej WTI będą musiały utrzymywać się przez dłuższy czas w rejonie 40 USD za baryłkę.

 • Po tym jak chińska giełda doświadczyła silnego załamania notowań najważniejszych indeksów oraz spółek wchodzących w ich skład brakuje na rynku czynników pozwalających na zdecydowane i długotrwałe odbicie.

 • Złoto najtańsze od czterech lat

  Silny dolar jest czynnikiem negatywnym dla surowców i w sposób istotny prowadzi do osłabienia notowań złota.

 • Wtorek przyniósł dalsze wzrosty na rynkach i kreślenie nowych historycznych szczytów na S&P500. Obserwowane w dniu dzisiejszym wyhamowanie wzrostów w Azji, czy spadek notowań kontraktów terminowych na amerykańskie indeksy sugeruje, że możemy mieć do czynienia z realizacją zysków.

 • Po załamaniu notowań ropy naftowej przyszła kolej na miedź, która w pewnym momencie traciła dziś ponad 8 proc. Obawy o perspektywy globalnego popytu, podsycone rewizją prognoz Banku Światowego, ciążą na notowaniach metali przemysłowych. JPY zyskuje kosztem AUD, CAD i NZD. Wzmaga się presja na waluty rynków wschodzących.