• Informacje na temat:

  cena ogorka

Artykuły na temat: cena ogorka
 • FAZ: Niemieccy farmerzy grożą, że nie będą zatrudniać Polaków

  "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ) informuje, że zapowiedziane wprowadzenie jednolitej płacy minimalnej może oznaczać ostatecznie koniec upraw ogórków w Niemczech, przy których zbieraniu zarabia wielu Polaków.

 • Polska drugim producentem ogórków w UE

  W 2014 roku łączne zbiory ogórków w krajach Unii Europejskiej wyniosły 2,781 milionów ton. Wśród czołowych producentów tych warzyw znajduje się również Polska.

 • Branża rolnicza o pracach sezonowych: Nie czekamy tylko na Ukraińców. Chętnie zatrudnimy Azjatów

  Ogrodnictwo i sadownictwo w sezonie zbiorów nie mogą się obejść bez siły roboczej. Mechanizacja jest niemal niemożliwa. Tylko zbiór ręczny gwarantuje wysoką jakość owoców i warzyw. Ale Polacy już od dawna nie chcą tego robić. Do tej pory zastępowali ich Ukraińcy.

 • Lawinowy wzrost cen w Rosji. Prokuratura - której polecono sprawdzenie sklepów - ujawniła, że papryka, ogórki i kapusta podrożały od sierpnia zeszłego roku o 654 procent. To dane z obwodu saratowskiego, ale drożyzna paraliżuje cały kraj.

 • Wakacyjna praca na lato

  Zbiory truskawek, praca w supermarketach, magazynach i przetwórniach to tylko niektóre z sezonowych ofert zatrudnienia dostępnych tego lata w Holandii. Dla zainteresowanych wyjazdem do kraju tulipanów to już ostatni dzwonek na znalezienie wakacyjnego zajęcia.

 • Odwrócenie tendencji spadkowej cen żywności

  Indeks cen żywności FAO zwiększył się w marcu do 151,0 pkt. wobec 149,5 pkt. w lutym (+1,0% m/m). Wzrost indeksu wynikał ze znaczącego zwiększenia cen cukru (+17,1% m/m) oraz oleju roślinnego (+6,3% m/m), które osiągnęły w marcu najwyższe poziomy odpowiednio od listopada i grudnia 2014 r.

 • Przejściowy spadek światowych cen żywności

  Warzywa w sprzedaży hurtowej są o 1/3 tańsze niż przed rokiem - wynika z raportu specjalistów z rynku hurtowego Bronisze. Zdaniem ekspertów mamy obecnie sezonowy spadek cen żywności.

 • To jeszcze nie koniec wzrostu cen owoców

  Zbiory owoców w Polsce najniższe od 2010 r. zdaniem analityków Credit Agricole, cen owoców swoje maksimum osiągną w IV kw. roku. Na początku przyszłego roku oczekujemy już spadku tempa wzrostu cen owoców i warzyw.

 • Wysoka zmienność cen na rynku owoców i warzyw

  Zgodnie z wynikowym szacunkiem GUS z 21.12.2018, ubiegłoroczne zbiory owoców wyniosły ok. 5,1 mln t (+62% r/r). Tym samym ukształtowały się one na najwyższym poziomie w historii. Z kolei, susza silnie obniżyła ubiegłoroczne zbiory warzyw. Ceny ich biją kolejne rekordy. Zdaniem analityków to jeszcze nie koniec.

 • Rząd pomoże producentom porzeczek i wiśni

  Rząd udzieli jednorazowej pomocy producentom porzeczek i wiśni. Powodem wsparcia jest drastyczny spadek cen tych owoców w 2014 r. w porównaniu z poprzednimi latami.