• Informacje na temat:

  cena pszenicy 2010

Artykuły na temat: cena pszenicy 2010
 • Ceny pszenicy w Chicago są najniższe od wielu lat

  Ceny pszenicy w Chicago są najniższe od wielu lat. We wrześniu i październiku płacono za nią poniżej 500 centów za buszel i są to poziomy widziane ostatnio w czerwcu 2010.

 • Jest jeszcze gorzej po powrocie irańskiej ropy

  Uwolnienie irańskiej ropy wywiera presję na rynki energii. Sektor energetyczny odnotował najgorszy tygodniowy wynik od czerwca 2011 r. po tym, jak ponowne wprowadzenie na rynek ropy z Iranu i łagodne warunki pogodowe w Stanach Zjednoczonych przyczyniły się do znacznego spadku cen ropy naftowej i gazu ziemnego.

 • ARR: Mniejsze zbiory w tym roku

  Susza spowodowała, że w Polsce znacznie mniejsze niż przed rokiem będą zapasy i zbiory zbóż. Zdaniem analityków, ich ceny mogą być wyższe, jednak ich dynamika będzie hamowana dużymi światowymi zasobami zbóż.

 • FAO: Żywność najtańsza od czterech lat

  W grudniu 2014 r. indeks światowych cen żywności FAO wyniósł 188,6 pkt i w stosunku do listopada obniżył się o 1,7 proc. W stosunku do grudnia 2013 r. był o 8,5 proc. niższy. Ceny żywności na świecie są najniższe od czterech lat.

 • Nasza droga żywność

  Eksperci uspokajają: wkrótce opadnie największa fala wzrostu cen owoców i warzyw, mięsa, masła i innych produktów. Drożej już nie będzie, ale era taniej żywności też należy do przeszłości. Ekonomiści z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej prognozują, że już w czwartym kwartale tego roku nastąpi wyhamowanie wzrostu cen żywności.

 • Rynki surowcowe pod presją trzech czynników

  Przewaga podaży, podwyżka stóp w Stanach Zjednoczonych i obawy przed huraganem El Nino to trzy główne czynniki wpływające na rynki surowców. Zdaniem analityków pewniakiem wydaje się cukier.

 • Surowce: Zaskakująca sytuacja na rynku

  Pierwszy - skrócony - tydzień handlu w nowym roku minął pod znakiem wahań na rynkach towarów. Przed inwestorami pracowity rok - takie czynniki jak prezydentura Donalda Trumpa, działania Chin i OPEC będą miały silny wpływ na cały sektor, który w 2016 zagwarantował zysk po raz pierwszy od 2010.

 • IUNG: Pogoda sprzyja uprawom zbóż

  Zima w tym roku była ciepła i bez śniegu, sprzyjało to zachowaniu dobrej kondycji upraw. Przy tych warunkach termicznych, plony zbóż mogą być nawet o ok. 3 proc. wyższe od średnich wieloletnich - ocenia w prognozach Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.

 • Najlepszy kwartał od 6 lat dla notowań surowców

  Ceny surowców rosną w reakcji na wynik historycznego referendum w sprawie Brexitu. Liczba zakładów na wzrost cen surowców na najwyższych poziomach od dwóch lat. Metale szlachetne wsparte wzrostem zainteresowania inwestorów bezpiecznymi aktywami. Bloomberg Commodity Index, który mierzy notowania 20 głównych surowców energetycznych, metali i towarów rolnych (mają one równą wagę w indeksie), ponownie notuje wzrost o ponad 10 procent od początku tego roku. W ostatnich kilku tygodniach można...

 • Globalne zapasy zbóż najwyższe od 15 lat

  Światowe zapasy zbóż są prognozowane na poziomie najwyższym od piętnastu lat.