• Informacje na temat:

  cena srebra giełda

Artykuły na temat: cena srebra giełda
 • Banki centralne kupują złoto. Na giełdach kruszec idzie jak burza

  Wiele wskazuje na to, że złoto znów może powrócić do łask inwestorów. Od początku roku podrożało już o niemal 17 proc. Chętni na nie są nie tylko inwestorzy. Z ostatnich informacji Światowej Rady Złota wynika, że banki centralne w 2015 r. zwiększyły swoje rezerwy złota o niemal 590 ton. Najwięcej dokupiły Rosja i Chiny.

 • Wprowadzany podatek bankowy, niezniesiony podatek od kopalin, ratowanie polskiego górnictwa przez sektor energetyczny, a także mocno niepewna koniunktura w Chinach i coraz wyższe wymagania wobec giełdowych firm będą w najbliższych latach szkodzić spółkom z GPW - uważa Wiesław Rozłucki, były prezes Rady Giełdy. Nowe władze GPW nie będą miały większego wpływu na przebieg wydarzeń.

 • Franklin Templeton: Złoto znowu w cenie

  Złoto, przez wielu postrzegane jako "bezpieczna przystań" dla kapitału, ponownie cieszy się popytem w związku z obawami o kondycję światowej gospodarki i zdolność banków centralnych do stymulowania odbicia.

 • Środa przyniosła kontynuację wtorkowych trendów na rynku kapitałowym. Ponownie wyraźnie traciła polska giełda. Na rynkach walutowych zaobserwować można było niewielkie zmiany na koniec dnia.

 • Platyna i pallad najdroższe od kilkunastu miesięcy

  Osłabienie amerykańskiego dolara na początku bieżącej sesji sprzyja wzrostom cen metali szlachetnych. Zyskują na tym złoto oraz srebro, jednak jeszcze ciekawiej sytuacja wygląda na wykresach platynowców.

 • Propozycja dot. OFE neutralna dla GPW, ale pozostaje niepewność długoterminowa - Millennium DM

  - Propozycja dot. OFE jest w miarę neutralna dla polskiej giełdy, ponieważ oddala ryzyko znacjonalizowania 100 proc. środków - ocenił Marcin Materna, dyrektor działu analiz Millennium DM. Jego zdaniem, pozostaje jednak niepewność co do nacjonalizacji kolejnych środków w przyszłości. Giełda źle zareagowała na enuncjacje Kaczyńskiego i Morawieckiego - w okolicy południa zniżkowały indeksy - WIG

 • Środowa sesja na rynkach metali szlachetnych zapowiadała się emocjonująco. Po kilku dniach tkwienia cen tych surowców w nerwowej konsolidacji, inwestorzy liczyli na mocny akcent w postaci komunikatu po posiedzeniu FOMC (Komitetu Otwartego Rynku). Tak zwane minutki Fed miały nakreślić stanowisko członków Rezerwy Federalnej, dotyczące terminu podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.

 • O ile wczorajsza sesja zdominowana była przez spadki za sprawą zamieszania po dekrecie Donalda Trumpa o nie wpuszczaniu emigrantów, to dzisiejsza rozpoczęła się już w lepszych nastrojach. Indeksy amerykańskie odrobiły wczoraj większość strat z początku notowań, więc również w Europie giełdy zazieleniły się.

 • W czwartek notowania indeksu CRB odbiły w górę o pół procenta po dwóch dniach wyraźnych spadków. Był to rezultat wzrostu cen surowców energetycznych oraz sporej części towarów rolnych, w tym najpopularniejszych zbóż.

 • Kontrakty na Dow Jones przed godz.6.00 polskiego czasu spadły ponad 100 punktów i wyczerpały 5-proc. limit spadków. Mocno zniżkują giełdy w Azji na czele z Japonią. Meksykańskie peso idzie w dół 12,5 proc. Tanieje ropa naftowa. Drożeje złoto. Rynki nerwowo przyglądają się wynikom wyborów prezydenckich w USA.