• Informacje na temat:

  cena srebra giełdowa

Artykuły na temat: cena srebra giełdowa
 • Wtorkowa sesja przebiegała bardzo spokojnie, zmiany na głównych warszawskich indeksach były niewielkie. Ostatecznie WIG oraz WIG20 zyskały odpowiednio 0,26 i 0,33 procent, co poparł obrót na poziomie 568 mionów złotych. Obroty osiągnęły poziom niecałych 550 mln zł.

 • Koniec tygodnia przyniósł mocne załamanie nastrojów. Na otwarciu rynek tracił blisko -1 proc. i inwestorzy natychmiast przystąpili do dalszej wyprzedaży.

 • Umiarkowane środowe wzrosty na parkietach w USA oraz poranne zwyżki na rynkach azjatyckich nie przekonały inwestorów w Europie do zwiększonych zakupów. W efekcie początkowe zwyżki na Zachodzie zostały szybko zahamowane, a warszawskie indeksy tylko na otwarciu zanotowały symboliczne plusy.

 • Inwestorzy mają za sobą kolejną zmienną sesję. Rośnie poziom emocji i amplituda dziennych wahań. Głównym zagrożeniem dla naszego rynku jest koniunktura zewnętrzna, przede wszystkim ryzyko korekty na Wall Street. GPW będzie w kolejnych dniach mocno zwracała uwagę na dalszy rozwój wydarzeń na amerykańskim rynku akcji.

 • Zmienność w trakcie wtorkowych notowań próbowały podbić komentarze anglosaskich bankierów centralnych, wśród których solidną dawkę zaskoczenia zapewnił gubernator RBA Phillip Lowe zwiększający prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych. Wydźwięk pozornie jastrzębiej wypowiedzi wyraźnie balansowały wzmianki dotyczące braku silnych argumentów za wprowadzeniem bardziej restrykcyjnych ram polityki pieniężnej czy jawne opowiedzenie się za bardziej akomodacyjnym podejściem.

 • Donald Trump zatrząsł rynkami

  Środowa sesja będzie długo wspominana przez giełdowe byki, przy czym skojarzenia z pewnością nie będą pozytywne. Na próżno bowiem było dziś szukać giełd, które zakończyły dzień ponad kreską. Za takim stanem rzeczy stoi oczywiście amerykański prezydent Donalda Trump, który zapowiedział zaostrzenie stosunków wobec Korei Północnej.

 • Pierwszy dzień października przyniesie sporo informacji makroekonomicznych, inwestorom nie powinno więc zabraknąć bodźców do decyzji. Te z Chin i Japonii, które już się pojawiły, okazały się nieco lepsze niż oczekiwano, ale reakcja rynków na nie była powściągliwa.

 • Dobra końcówka poniedziałkowego handlu w Warszawie nie zrobiła jednak chyba zbyt dobrego wrażenia. Tym bardziej że w przypadku WIG20 zapracowały na nią jedynie dwie znaczące spółki. Przez ponad sześć godzin zmiany indeksu blue chips nie przekraczały siedmiu punktów. Jedyne pozytywy to obrona poziomu 2400 punktów oraz nieco wyższe niż ostatnio obroty.

 • Ostatnia sesja września zakończyła się niewielkim zwycięstwem obozu podażowego. S&P500 wystartował we wtorek tuż przy zamknięciu sesji poniedziałkowej. Wydawało się, iż słabe dane makroekonomiczne jakie inwestorzy poznali na początku notowań szybką przechylą szalę zwycięstwa na korzyść niedźwiedzi.

 • Banki centralne kupują złoto. Na giełdach kruszec idzie jak burza

  Wiele wskazuje na to, że złoto znów może powrócić do łask inwestorów. Od początku roku podrożało już o niemal 17 proc. Chętni na nie są nie tylko inwestorzy. Z ostatnich informacji Światowej Rady Złota wynika, że banki centralne w 2015 r. zwiększyły swoje rezerwy złota o niemal 590 ton. Najwięcej dokupiły Rosja i Chiny.