• Informacje na temat:

  cena ziemi budowlanej

Artykuły na temat: cena ziemi budowlanej
 • Tańsze działki budowlane

  ...oraz Gdańsku. Najbardziej staniała ziemia w woj. kujawsko-pomorskim (o 23 proc.), pomorskim (31 proc.), małopolskim (21 proc.) i podlaskim (36 proc.) – tak wynika z najnowszego raportu portalu Szybko.pl, agencji Metrohouse oraz Expandera. Przeceny dotyczą przede wszystkim ziemi w miejscowościach turystycznych, gdzie ceny były mocno przeszacowane. Na przykład w Ustroniu Morskim można dzisiaj...

 • Ziemia rolna nadal w cenie

  Ceny ziemi rolnej w Polsce rosną sukcesywnie od początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Jest to jedyny segment rynku nieruchomości, który nie poddaje się wahaniom koniunkturalnym dotykającym pozostałe obszary tego rynku.

 • ...mankamentów. Najważniejsze kryteria jakie zazwyczaj bierzemy pod uwagę przy kupnie działki budowlanej, to jej lokalizacja i wielkość. To dwa główne parametry, które wpływają też na jej cenę. Pośrednio na cenę mkw. ziemi ma wpływ także kształt działki. Najbezpieczniej jest szukać takiej, która ma ok. 22 m szerokości. Będziemy mieć wówczas największy wybór projektów domów. Trzeba bowiem pamiętać...

 • Prawnicy: zmiany w obrocie ziemią rolną podwyższą ceny gruntów pod inwestycje

  Wejście w życie procedowanej obecnie ustawy dot. obrotu ziemią może spowodować wzrost cen działek przeznaczonych na cele inwestycyjne - przewidują prawnicy z kancelarii Gardocki i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni.

 • Starość wywoła rewolucję. Rynek pracy czeka trzęsienie ziemi

  Coraz dłuższe życie wywoła spore trzęsienie ziemi na rynku pracy. Dzisiejszy spór pracowników i pracodawców już za kilka lat będzie miłym wspomnieniem niewielkich problemów.

 • Ziemia drożeje trzy razy szybciej niż zyski rolników

  31,5 tys. zł - tyle płacono w Polsce za przeciętny hektar ziemi rolnej pod koniec 2014 roku - wynika z indeksu wartości ziemi rolnej stworzonego przez Lion's Bank. W ciągu kwartału stawka ta wzrosła o niecałe 400 zł, ale roczny progres wyniósł już prawie 5 tys. zł. Od lat wzrost cen ziemi rozmija się z dynamiką zmian produktywności ziemi rolnej.

 • Jeśli jesteś właścicielem ziemi rolnej, sprawdź, co nowego czeka Cię w najbliższym czasie – zaszły duże zmiany. Dowiedz się również, jakie masz prawa, będąc posiadaczem działki na terenie ROD. Tu też obowiązują inne zasady, ustanowione w 2014 i 15 roku.

 • Ziemia na zawsze pozostaje w cenie?

  Zarówno ceny gruntów rolnych, jak najbardziej popularnych działek budowlanych w największych miastach wzrosły w stosunku do zeszłego roku.

 • Rynek nieruchomości mieszkaniowych dzieli się na mniejsze segmenty

  ...ten rynek. Chodzi tu w szczególności o osoby mające wiedzę o rynku gruntów rolnych. Tylko w IV kwartale 2011 r. cena ziemi rolnej w Polsce wzrosła o 4,7 proc., a w całym 2011 roku podniosła się o 13,4 proc. - wskazują dane Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W ostatnich siedmiu latach ziemia rolna była jedną z najbardziej atrakcyjnych form lokowania kapitału. Dostępne za ten okres...

 • Polska ziemia próbuje dogonić europejską

  1,6 tys. euro - teoretycznie taka jest wartość produktów rolnych i dotacji, które przypadają na hektar ziemi w Polsce. To wciąż o prawie 30 proc. mniej niż średnio w Europie, ale ziemia w Polsce jest znacznie tańsza niż unijna średnia - wynika z analizy Lion's Banku.