• Informacje na temat:

  cena złota wykres

Artykuły na temat: cena złota wykres
 • Ostatnich kilka dni na rynku złota było okresem gwałtownej przeceny. Środowa sesja była już szóstą z kolei sesją spadkową na wykresie tego metalu.

 • Październik na rynku złota rozpoczął się silnym tąpnięciem notowań tego kruszcu, a tym samym, przekroczeniem w dół ważnego psychologicznego poziomu 1300 USD za uncję.

 • Podczas środowej sesji na rynkach surowcowych dominował kolor czerwony. Spadały ceny surowców energetycznych, metali, a także sporej części towarów rolnych. Na uwagę zasługiwała jednak przede wszystkim sytuacja na rynku złota.

 • Ostatnie tygodnie na rynkach metali szlachetnych były dość emocjonujące. Na szczególną uwagę zasługiwała sytuacja na wykresach tzw. białych metali szlachetnych, czyli srebra, platyny i palladu. Cena(...), natomiast cena palladu wyszła ponad 600 USD za uncję.

 • Jak głęboko może spaść cena złota?

  Notowania złota delikatnie odbijają w górę, ale dalsze zniżki są prawdopodobnym scenariuszem. Nerwowy poniedziałek na rynkach surowców mienił się wszystkimi odcieniami koloru czerwonego.

 • Złoto jako "bezpieczna przystań" już wiele miesięcy temu straciło swój blask. Notowania tego surowca już od dłuższego czasu poruszają się w trendzie spadkowym. Jeszcze latem 2011 r. cena złota momentami przekraczała nawet 1900 USD za uncję, podczas gdy w obecnym miesiącu porusza się w okolicach 1100 USD za uncję.

 • Ostatnie tygodnie na rynku złota były okresem przewagi kupujących. Po gwałtownej zniżce cen złota na początku października, nastąpiło powolne odreagowanie. Jednak bieżący tydzień przyniósł wyraźne przyspieszenie wzrostów - notowania złota we wtorek zakończyły sesję w okolicach 1290 USD za uncję, a w środę przekroczyły już także ten poziom.

 • W ciągu ostatnich kilku dni na rynkach metali szlachetnych dominuje strona podażowa. Notowania złota jeszcze w ubiegłym tygodniu próbowały przebić w górę tegoroczne maksimum z końca stycznia, jednak okolice 1360 USD/oz. okazały się zbyt silną barierą dla byków i zamiast wyznaczenia nowych szczytów, ceny złota osunęły się w dół, spadając poniżej 1330 USD/oz. Analogiczne ruchy spadkowe można było

 • Bieżący tydzień na rynku złota upływa pod znakiem intensywnych spadków. Notowania żółtego kruszcu, po nieudanej próbie sforsowania oporu w okolicach 1161 USD za uncję, skierowały się dynamicznie na południe i wczoraj przebiły w dół poziom 1131 USD za uncję. Spadkom notowań złota sprzyjała sytuacja na rynkach walutowych - amerykański dolar w środę się wyraźnie umocnił.