• Informacje na temat:

  cennik gazu ziemnego pgnig

Artykuły na temat: cennik gazu ziemnego pgnig
 • Zniszczą nas tymi cenami

  Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Mariusz Swora zapewnił że zatwierdzona przez Urząd podwyżka cen gazu o 14,4 proc. uwzględnia interes klientów indywidualnych oraz PGNiG.

 • Wielka szansa na tani gaz w naszym kraju!

  Już wkrótce możemy importować gaz LNG ze Stanów po bardzo dostępnej cenie.

 • Zakłady Azotowe Puławy szacują, że w wyniku zatwierdzenia nowej taryfy gazowej, wzrost cen gazu dla spółki, po uwzględnieniu kosztów przesyłu, wyniesie 16,04 proc. - podały Puławy w komunikacie.

 • Krótki rys liberalizacji rynku gazu ziemnego w RP

  W 1990 r. Polska pożyczyła z Banku Światowego 0,25 mld dol. kredytu na powstrzymanie spadku wydobycia z krajowych złóż gazu. Jednym z warunków pożyczki było stopniowe podniesienie do końca 1996 r ceny błękitnego paliwa do poziomu europejskiego. Ceny gazu dla dużych odbiorców, zgodnie z umową z Bankiem Światowym, także miały wzrosnąć i w połowie 1993 r. były na poziomie niewiele niższym poziomie

 • - Zakłady Azotowe Puławy szacują, że w wyniku zatwierdzenia nowej taryfy gazowej, wzrost cen gazu dla spółki, po uwzględnieniu kosztów przesyłu, wyniesie 16,04 proc. - podały Puławy w komunikacie.

 • Zatrważający list do premiera!

  Komitet Protestacyjny Związków Zawodowych w PGNiG w liście otwartym do premiera wyraził zaniepokojenie trudną sytuacją w spółce. W liście wyrażono m.in. zaniepokojenie sytuacją w jakiej znalazła się grupa, po odmowie zmiany taryfy przez URE. Zarząd PGNiG odwołał się od ostatniej decyzji prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE).

 • Kolejny krok w stronę obniżki cen gazu

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo uzupełniło w piątek po południu wniosek o obniżenie taryfy na gaz - poinformowała PAP rzeczniczka Urzędu Regulacji Energetyki Agnieszka Głośniewska. Oznacza to, że od 1 stycznia gaz może potanieć o kilka procent.

 • Urząd Regulacji Energetyki odmówił zatwierdzenia korekty taryfy

  Gaz na razie nie zdrożeje. Urząd Regulacji Energetyki nie zaakceptował nowej taryfy gazowej dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Koncern w czerwcu złożył wniosek o podwyższenie cen "błękitnego paliwa".

 • Sprzedawcy energii zmniejszyli oczekiwania co do wzrostu cen w 2012 r. do 7-10 proc.

  - Sprzedawcy energii elektrycznej w odpowiedzi na wezwanie URE skorygowali swoje wnioski taryfowe i zmniejszyli oczekiwania co do wzrostu cen dla gospodarstw domowych w 2012 roku do 7-10 proc. z 8-17 proc. wcześniej - poinformowała PAP Agnieszka Głośniewska, rzecznik prasowy URE. Dodała, że pomimo korekty wniosków regulator wezwał przedsiębiorstwa sprzedające energię do kolejnej.