• Informacje na temat:

  centralnej ewidencji pojazdów i kierowców

Artykuły na temat: centralnej ewidencji pojazdów i kierowców
 • ...o rok? Nie można jeszcze wdrożyć zmodernizowanego systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPIK 2.0), który gromadzi dane kierowców i pojazdów. Gdy w końcu ruszy ten system, dostęp do niego będą miały wszystkie urzędy powiatowe wydające prawo jazdy, ponad 4 tys. stacji kontroli pojazdów oraz ponad 7 tys. ośrodków szkolenia kierowców.

 • Komornicy wciąż mają poważny problem z CEPiK-em. Taka sytuacja sprzyja dłużnikom

  Od stycznia br. komornicy nie mogą sprawdzać danych w elektronicznym systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. W tym celu trzeba składać wnioski listownie, co niepotrzebnie przedłuża proces windykacji. Dla branży to prawdziwy paraliż.

 • ...numery nadwozia i silnika są zgodne z dokumentami. Dla pewności możemy na komendzie policji sprawdzić, czy samochód nie jest kradziony. Dane takie są odnotowywane w systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. O ewentualnym obciążeniu zastawem skarbowym dowiemy się w Centralnym Rejestrze Zastawów Skarbowych (wypis kosztuje 50 zł). Z kolei w Centralnej Informacji o Zastawach Rejestrowych...

 • URSUS odnotował najwyższą dynamikę rejestracji nowych ciągników na polskim rynku w 2015 r. Zgodnie z informacjami uzyskanymi z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, w tym czasie zarejestrowano niemal o połowę więcej ciągników Ursus w porównaniu z poprzednim rokiem. Cały rynek spadł natomiast dwucyfrowo.

 • Bezkarny dłużnik alimentacyjny

  ..., czy dłużnik pracuje. W Biurze Ewidencji Ludności pytam o miejsce zamieszkania – często okazuje się, że ojciec nie jest nigdzie zameldowany albo mieszka u matki. W Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców dowiem się, jakim jeździ autem. Potem najtrudniejsza część: spotkania z dłużnikiem. Wypytuję o stan majątkowy. Mogę go przeszukać, zobaczyć, jaki ma zegarek. Czasem od razu udaje mi się zająć...

 • Rząd przykręca śrubę kierowcom. Płacisz z góry i będzie trudniej o badanie techniczne auta

  Rząd zaostrza i zmienia zasady przeprowadzania badań technicznych pojazdów. Od 30 października br. trzeba będzie płacić z góry - i to niezależnie od tego, czy samochód pomyślnie przejdzie kontrolę, czy nie. W ocenie pomysłodawców nic też nie da wyprawa do innej stacji diagnostycznej.

 • ...z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Rodzice mogą: w dniu wyjazdu zadzwonić na policję, by sprawdziła, czy autokar jest w pełni sprawny oraz czy kierowca jest trzeźwy. Organizator kolonii, obozu, wycieczki...

 • Resort spraw wewnętrznych dostał zielone światło na rozbudowę systemu CEPiK( Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców). To oznacza, że już wkrótce wystarczy dostęp do internetu, by sprawdzić np. wynik badania technicznego auta, czy - co dla wielu kluczowe - liczbę punktów karnych. Kierowcy często o nich zapominają.

 • TVP chce abonamentu także od kierowców

  Jacek Kurski krytykuje pomysł bezwarunkowej abolicji dla abonamentowych dłużników. Prezes TVP proponuje za to, by opłatę wnosili właściciele aut.

 • Ministerstwo Sprawiedliwości chce karać za cofanie liczników w autach

  Za cofnięcie licznika samochodowego będzie grozić odpowiedzialność karna od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności - zakłada projekt ustawy przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości, o którym wczoraj poinformował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.