• Informacje na temat:

  centralny rejestr ubezpieczonych

Artykuły na temat: centralny rejestr ubezpieczonych
 • Minister Kowalczyk: Nie zabierzemy pieniędzy z OFE

  Ubezpieczeni powinni być poinformowani o realnych skutkach członkostwa w OFE. Dobry byłby kalkulator pokazujący, ile ze składki idzie na zarządzanie, a ile jest odkładane na emeryturę. Rząd rozważy podatek osobisty, który byłby połączeniem PIT i składek na NFZ i ZUS - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" minister Henryk Kowalczyk.

 • Umowa na "Kompleksową obsługę systemów informatycznych wspomagających obsługę ubezpieczeń i świadczeń krótkoterminowych" została podpisana 03.07.2018 r. i będzie ważna przez najbliższe cztery lata. Wartość kontraktu realizowanego przez konsorcjum Asseco Data Systems (lider) i Asseco Poland wynosi 58,056 mln zł brutto

 • Po 1989 r. wraz z przechodzeniem od gospodarki centralnie planowanej do rynkowej rozpoczął się proces przekształcania systemu ochrony zdrowia. Po wielu gruntownych zmianach system nadal nie osiągnął swojego ostatecznego kształtu; trwają i reformy, i debaty o nich.

 • Jan Monkiewicz, szef KNUiFE, już po raz drugi w karierze stara się zrealizować pomysł centralnego rejestru ubezpieczonych samochodów. Zabiegi prezesa nadzoru budzą mieszane uczucia towarzystw ubezpieczeniowych.

 • CBA może wiedzieć o tobie wszystko!

  Pięć tysięcy osób sprawdziło CBA w bazie ZUS. Czego tam szuka służba do walki z korupcją? - pyta "Polska".

 • PPOZ: Będą problemy z weryfikacją ubezpieczenia zdrowotnego po Nowym Roku

  Od 1 stycznia podstawowym potwierdzeniem ubezpieczenia będzie dokument z numerem PESEL, który będzie sprawdzany online w systemie NFZ. Problemy mogą mieć np. studenci czy niepracujący małżonkowie, którzy są ubezpieczeni, ale nie zostali odpowiednio zgłoszeni do systemu. Lekarze apelują, by zawczasu upewnić się, że weryfikacja w rejestracji będzie pozytywna. Bo wypełnianie druków zastępczych też

 • Czy w PTU istniała "sieć Monkiewicza"? Tego zdania jest duży agent ubezpieczeniowy. Sprawie przyjrzy się prokuratura.