• Informacje na temat:

  centrum ptak

Artykuły na temat: centrum ptak
 • Raport bieżący nr 10/2018 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd spółki Vabun S.A. z siedzibą w Lublinie (“Spółka”, “Emitent”)...

 • Branża odzieżowa rzuci wyzwanie Dalekiemu Wschodowi?

  Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński przekonywał wczoraj na Targach Mody Ptak Expo w Rzgowie k. Łodzi, że nadchodzą świetne czasy dla polskiego przemysłu odzieżowego.

 • Padł rekord na Aukcji Rzeźby w DESA Unicum w Warszawie

  Na aukcji w DESA Unicum padł nowy rekord ceny sprzedaży rzeźby w Polsce. Rekordowo wysoką cenę - 1 958 000 zł - zapłacił kolekcjoner z Polski za legendarną rzeźbę Aliny Szapocznikow "Ptak" .

 • Kanadyjskie miasta walczą z pestycydami

  Miasta coraz częściej zajmują się nie tylko przywracaniem naturalnych warunków ekologicznych. Kanadyjskie Ontario i Quebec szczególnie przejmują się zanikaniem naturalnego środowiska życia owadów. Prowincje zakazały stosowania pestycydów, walczą o ptaki owady.

 • W czwartek Amerykanie obchodzili Święto Dziękczynienia i zamiast do pracy ruszyli do kuchni przyrządzać indyki, a dokładniej czynić ostatnie szlify, gdyż przyrządzanie świątecznego indyka wraz z marynowaniem trwa około 24 godzin. Tego dnia indyka zjada 96 proc. Amerykanów, ofiarą pada zaś ponad 45 milionów ptaków. Zgodnie z tradycją Prezydent USA Barack Obama "ułaskawił" wczoraj parę indyków

 • Motyw pieniądza jest stale obecny w sztuce

  Brzęk monet i blask złota towarzyszą ludzkości odkąd Fenicjanie wymyślili pieniądz. Ten środek wymiany od wieków ułatwia handel, bywa też przyczyną radości i nieszczęść, ślubów i pogrzebów. Niezmiennie fascynuje ludzi, mając jednocześnie ogromny wpływ na ich życie. Nic dziwnego, że motyw pieniądza w sztuce jest stale obecny.

 • Zdrowa gospodarka chroni Polskę przed wstrząsami nawiedzającymi Europę Wschodnią

  Na wschodzie ukraińskie nadzieje na szybszy rozwój gospodarczy pogrzebała rosyjska agresja. Na południu Węgry flirtują z autorytarianizmem, cały czas próbując otrząsnąć się z recesji. Na północy Litwa i dwa pozostałe państwa nadbałtyckie coraz dotkliwiej odczuwają eskalację sankcji handlowych na linii Moskwa - Unia Europejska.

 • "Paczkopter" w godzinę dostarczy paczkę?

  Jesteś zaproszona na przyjęcie, ale nie masz co na siebie włożyć? Zapomniałeś o urodzinach ukochanej i nie masz prezentu? Potrzebujesz innej pilnej dostawy? Po prostu zamów ją w internecie, a po godzinie przed twoim domem wyląduje z szumem wirników lśniący dron z dostawą. Nazwijmy go "paczkopterem".

 • Bieg Pamiętaj z Nami 2018

  Do 8 kwietnia zostało tylko dwa dni, aby wpłacić 35 zł i wystartować w Biegu Pamiętaj z Nami 2018/ na 5 km w czasie 1 godz. organizowanym przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

 • EXPO w Astanie: Polska chce zaoferować to, co najlepsze

  Polski udział w wystawie Astana EXPO 2017 r. ma przyczynić się do zwiększenia wymiany handlowej pomiędzy Polską a Kazachstanem. Nowe rozwiązania w obszarze zielonej energetyki, zalesiania i wykorzystania paliw kopalnych, w tym węgla, to główne tematy, które znalazły się w polskim pawilonie na terenie EXPO.