• Informacje na temat:

  ceny działek budowlanych gdańsk

Artykuły na temat: ceny działek budowlanych gdańsk
 • Ceny działek budowlanych jeszcze wzrosną

  W związku z rosnącym popytem na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych, raczej nie zanosi się na spadki cen działek budowlanych. Wręcz przeciwnie - prawdopodobnie podrożeją. W cenie są przede wszystkim tereny w dużych miastach pod zabudowę wielorodzinną - tu koniunkturę nakręca program MdM.

 • Deweloperzy ostro rywalizują o działki budowlane

  Rozpędzony popyt na mieszkania oraz duża podaż ze strony deweloperów przekłada się na zapotrzebowanie na grunty. Analitycy WGN zauważają wzrost cen działek budowlanych w obrębie dużych miast. Stawki rosną od początku tego roku.

 • Działki budowlane w miejscowościach turystycznych - gdzie warto inwestować?

  Właściciele hoteli, pensjonatów i działek w popularnych wakacyjnych miejscowościach zacierają ręce - ruch turystyczny w Polsce stale się zwiększa.

 • Działki budowlane i rolne wciąż w cenie

  Choć nowa ustawa o obrocie ziemią znacznie zmieniła sytuację na rynku gruntów rolnych, ceny trzymają takie działki w granicach miast. Chodzi o tereny, które są wyłączone z rygorów ustawowych. W dużych miastach za takie grunty należy płacić po kilkaset złotych za metr kwadratowy.

 • Nowe mieszkania na sprzedaż: Dlaczego od pięciu lat drożeją?

  Od pięciu lat mieszkania w sześciu największych miastach Polski systematycznie drożeją - tak można podsumować analizę cen mieszkań na rynku pierwotnym z lat 2013-2017, przeprowadzoną przez serwis Homla.pl. Zebrane przez Narodowy Bank Polski dane pozwalają też zaobserwować interesujące różnice między rynkami nieruchomości w poszczególnych miastach. Jak zmieniały się ceny nowych mieszkań i co na te

 • Podsumowanie 2017 r. na rynku nieruchomości. Czego możemy spodziewać się w 2018 r.?

  Wprawdzie w tym momencie nie są znane jeszcze ostateczne statystyki opisujące sytuację na rynku nieruchomości w całym 2017 r., jednak możemy pokusić się już o próbę podsumowania minionego roku. Trzeba przyznać, że był on niezwykle pracowity, ale i owocny dla większości jego uczestników. Czy rozpoczynający się 2018 r. będzie równie udany?

 • Jak inwestować w nieruchomości nad morzem, a jak w górach?

  Polska ma zarówno urokliwe wybrzeże, jak i malownicze góry. Nic dziwnego, że rejony te od lat cieszą się zainteresowaniem inwestorów. Które miejscowości mają jeszcze potencjał wzrostu ceny nieruchomości i dlaczego? Gdzie raczej nie kupować ziemi czy apartamentu?

 • Ile średnio zarabia deweloper na mieszkaniu?

  Ceny nowych mieszkań w większych miastach naszego kraju są dość wysokie. Obecnie mało kto może sobie pozwolić na zakup dużego lokalu bez pomocy kredytu hipotecznego. Przyczynę wysokiej stawki za m kw. nieruchomości często upatrujemy w chciwości deweloperów. Ale czy naprawdę ich zarobki są tak wysokie? I w jakim stopniu przekładają się na podniesienie cen mieszkań?