• Informacje na temat:

  ceny działek budowlanych prognozy

Artykuły na temat: ceny działek budowlanych prognozy
 • Deweloperzy znacznie podniosą ceny? Prognozy ekspertów nie pozostawiają wątpliwości

  W Polsce bardzo szybko rośnie liczba mieszkań oddawanych do użytku, co wynika z dużej aktywności deweloperów. Ceny oferowane przez nich już wzrosły, ale potencjalni nabywcy powinni się nastawić na jeszcze większe wydatki. Specjaliści prognozują, że podwyżka może wynieść od kilku do nawet kilkunastu procent w skali roku.

 • Haitong Bank: Koniunktura będzie sprzyjać wiodącym deweloperom?

  Dobra passa na rynku mieszkaniowym w Polsce może potrwać dłużej niż pierwotnie zakładano. Zdaniem analityków Haitong Bank podaż nowych mieszkań w tym roku nie będzie rosła i prognozują nawet większy niż pierwotnie zakładano spadek w roku 2019.

 • Społeczeństwo się starzeje - po co nam miliony mieszkań?

  potrzebne i czy ich ceny wzrosną czy spadną.

 • Pod względem potencjału demograficznego oraz gospodarczego żadne polskie miasto nie może być konkurentem dla Warszawy. Właśnie dlatego stolica jest szczególnym punktem na mieszkaniowej i hipotecznej mapie Polski. Już od samego początku jakichkolwiek badań, na terenie Warszawy notowano zdecydowanie największą liczbę kredytowanych mieszkań. W minionym roku miała miejsce ciekawa sytuacja. Po przeanalizowaniu danych KNF-u okazuje się, że stolica znów zwiększyła swój udział w wartości i liczbie...

 • Grupa Robyg uzyskała pozwolenie na budowę III etapu flagowej inwestycji spółki na warszawskim Mokotowie, wraz z lokalami usługowymi i podziemnym garażem.

 • Ceny działek: jak uniknąć szaleństwa

  Im dalej od centrum miasta, tym działki są tańsze - nie jest to specjalnie odkrywcze stwierdzenie. Ale robi się ciekawiej, jeśli zauważyć, że kilka minut jazdy samochodem może kosztować kilkaset tysięcy złotych.

 • Mieszkanie na dom zamienię: Ceny domów stabilne

  Inaczej niż w przypadku mieszkań, ceny domów w podwarszawskich miejscowościach trzymają poziom. W przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni użytkowej w ciągu roku nawet wzrosły o 2,7 proc.

 • Staniało tylko na chwilę

  W tym roku wiosna, po raz pierwszy od dłuższego czasu, zamiast podwyżek przyniosła spadki cen działek. Według portalu Szybko.pl w ciągu ostatnich trzech miesięcy średnie ceny gruntów obniżyły się w Gdańsku o 22 proc., we Wrocławiu i Krakowie o 14 proc., w Poznaniu o 10 proc. i w Warszawie o 4 proc.

 • Gorączka cenowa po mieszkaniach, trawi teraz rynek domów i działek na obrzeżach miast. Nadal najtańszym sposobem na zbudowanie domu jest omijanie oferty deweloperów.

 • Mieszkania, kredyty, giełda - sprawdź, co nas czeka

  Kredyty hipoteczne w euro zdobędą popularność w przyszłym roku, zwłaszcza w jego drugiej połowie. Oprocentowanie lokat przejściowo się obniży, ale za rok będzie takie jak dziś. Ceny mieszkań czeka stabilizacja lub powolny spadek, a giełda...