• Informacje na temat:

  ceny działek przemysłowych w polsce

Artykuły na temat: ceny działek przemysłowych w polsce
 • ​Pracujący biedni: Harują, ale zarabiają grosze. Jest ich w Polsce coraz więcej

  ...dr Rafał Muster, socjolog zajmujący się problematyką rynku pracy z Uniwersytetu Śląskiego, dodatkowy kłopot z określeniem skali występowania zjawiska pracujących biednych w Polsce jest taki, że de(...) na świecie pracuje poza umową o pracę. W Polsce jest 1,25 mln pracowników zatrudnionych właśnie na takich zasadach. To fatalnie odbiło się na rynku pracy (cokolwiek na ten temat mówiliby...

 • Ceny działek idą już w miliony

  Ceny najdroższych działek w Polsce sięgają poziomu nawet kilkudziesięciu milionów zł. Nie są to jednak nieruchomości z przeznaczeniem pod budowę domu jednorodzinnego, lecz zwykle grunty typowo inwestycyjne. Cena takich nieruchomości w głównej mierze zależy nie od ich powierzchni, ale od tego, co można na nich postawić i ile na tym zarobić.

 • Jakie działki kupują Polacy?

  Trudno oprzeć się wrażeniu, że rynek gruntów jest traktowany nieco po macoszemu. Znacznie więcej analiz dotyczy nieruchomości mieszkaniowych (zwłaszcza lokali mieszkalnych). Dlatego dane, które niedawno opublikował Główny Urząd Statystyczny, zasługują na szczególną uwagę.

 • Wrocławski rynek mieszkaniowy - sprawdzamy ceny

  Wrocław to trzeci (po Warszawie i Krakowie) największy rynek nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Cechuje się bogatą ofertą, zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym oraz dużym zróżnicowaniem cenowym.

 • Hossa na rynku mieszkaniowym napędza sprzedaż ziemi. Inwestorzy chętnie kupują też grunty pod biura i hotele

  Zainteresowanie działkami przeznaczonymi pod inwestycje mieszkaniowe przewyższa podaż i napędza wzrost cen. Dzięki dobrym wynikom sprzedaży mieszkań deweloperzy dysponują pieniędzmi na budowę własnych banków ziemi.

 • Nasza ziemia czeka na inwestorów!

  Agencja Nieruchomości Rolnych chce sprzedać 1,7 tys. ha gruntów inwestycyjnych, które znajdują się na terenach specjalnych stref ekonomicznych (SSE). Największe powierzchnie czekają na inwestorów w woj. dolnośląskim (800 ha), zachodniopomorskim i opolskim (po około 300 ha). Na kupionych od ANR działkach powstało m.in. centrum logistyczne Amazona we Wrocławiu i budowana jest fabryka Volkswagena pod Wrześnią.

 • Niemcy wschodnie: Zamiast kwitnących krajobrazów, zabite dechami ruiny

  Po upadku muru berlińskiego politycy obiecywali mieszkańcom byłej NRD różaną przyszłość. Tymczasem spadają ceny nieruchomości, a po przemyśle i prospericie nie ma nawet śladu.

 • Co warto wiedzieć o Mieszkaniu plus

  Inwestycje mieszkaniowe w całej Polsce - w dużych miastach i małych gminach, wspomaganie rozmaitych form budownictwa, w tym komunalnego, spółdzielczego i TBS-ów, rozmaite formy najmu, a także możliwość wykupienia mieszkania na własność i w końcu - dostępna cena. Takie są główne założenia rządowego programu Mieszkanie plus.

 • Wyburzanie czy rewitalizacja starych obiektów komercyjnych?

  W dobie rozkręconej koniunktury, firmy deweloperskie ostro walczą o dobre lokalizacje dla swoich projektów. Ponieważ o atrakcyjne tereny inwestycyjne jest coraz trudniej, inwestorzy cieplejszym okiem spoglądają na starsze obiekty komercyjne. Ich zakup daje możliwość wejścia do atrakcyjnych lokalizacji.

 • Jak likwidacja użytkowania wieczystego wpłynie na rynek mieszkań?

  Jak nowe przepisy gruntowe wpłyną na rynek mieszkaniowy? Czy zdaniem deweloperów planowane przekształcenie użytkowania wieczystego we własność może spowodować podwyżkę cen ziemi i mieszkań? Serwis nieruchomości Dompress.pl prezentuje wyniki sondy.