• Informacje na temat:

  ceny euro

Artykuły na temat: ceny euro
 • Od 1 lipca 2015 zapłacimy mniej za rozmowy, SMS-y, MMS-y i przesyłanie danych pomiędzy krajami Unii Europejskiej. W tym roku obniżki...

 • Euro: Miażdżące ceny na Słowacji?

  Wczoraj kandydaci na prezydenta kolejny dzień wypowiadali się na temat wprowadzenia w Polsce euro. Kandydat PiS Andrzej Duda przestrzegał przed wzrostem cen. Prezydent Bronisław Komorowski zapewniał, że nie ma planów szybkiego wchodzenia Polski do strefy euro.

 • Na płace w euro jeszcze poczekamy. Ale czy warto na to czekać?

  Premier Mateusz Morawiecki twierdzi, że jesteśmy obecnie za biedni na przyjęcie euro i może to nastąpić, gdy średnia płaca w Polsce będzie na poziomie 70-80 proc. unijnej. Pytanie tylko, czy szybciej doszlusujemy do tego poziomu z płacami w złotych, czy z płacami w euro.

 • Ceny energii w Polsce należą do najwyższych w Europie!

  Jak wynika z danych, które opublikowała unijna agencja statystyczna Eurostat, w I połowie 2017 roku ceny gazu i energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w Polsce rosły odpowiednio o 3,9 proc. i o 6,9 proc. Jak podał serwis informacyjny CIRE 24, przy uwzględnieniu siły nabywczej ceny energii w Polsce należą do najwyższych w Europie.

 • ​Istnieje poważne ryzyko ponownej recesji w strefie euro

  Rządy powinny potraktować poważnie zalecenia dotyczące reform i zwiększenia inwestycji; w przeciwnym razie m.in. strefie euro grozi nawrót recesji - powiedziała w czwartek szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Christine Lagarde.

 • Dramat studentów w RFN: Horrendalne ceny mieszkań

  Niedługo na studia w Niemczech będą mogli pozwolić sobie tylko krezusi - ze względu na ceny mieszkań.

 • Przyjęcie euro: Czy przyjdą podwyżki?

  Polska zobowiązała się do przyjęcia wspólnej waluty tak szybko, jak będzie to możliwe. Tymczasem temat zamiany złotego na euro wciąż budzi spore kontrowersje wśród opinii publicznej. Czy rzeczywiście jest się czego bać?

 • Dlaczego hurtowe ceny prądu wzrosły o prawie 100 proc.?

  Ceny energii w kontraktach terminowych na przyszły rok biją kolejne rekordy. Ledwo "pękło" 300 zł za MWh, a już pojawiły się kontrakty po 350 zł. Tymczasem w zeszłym roku megawatogodzinę można było kupić po 160 zł. Skąd bierze się tak olbrzymi wzrost?

 • Nocleg za 8 euro

  W porównaniu do innych europejskich stolic, Berlin oferuje naprawdę tanie noclegi. A duża konkurencja sprawia, że już za 8 -10 euro możemy liczyć na całkiem przyzwoite warunki. Najwięcej hosteli znajduje się we wschodniej części Berlina.

 • Ceny energii rosną i będą rosły

  Ceny hurtowe energii już są kilkadziesiąt procent wyższe niż przed rokiem. Zdaniem Janusza Steinhoffa przerzucenie całości tego wzrostu na przemysł pogrąży konkurencyjność polskiej gospodarki. Ratujemy się współspalaniem, które jest dość wątpliwym rozwiązaniem - stwierdził były wicepremier.