• Informacje na temat:

  ceny gazu na świecie

Artykuły na temat: ceny gazu na świecie
 • ...przyczyniły się działania państw-eksporterów paliw, które ograniczyły wydobycie. Wskazówką, że ceny gazu dla domostw pójdą w górę, jest decyzja URE o zatwierdzeniu wyższych taryf (wzrost o 12,2 proc.) dla(...) Przez ostatnie 28 miesięcy panowała deflacja, czyli ceny spadały. Jednak już od listopada ubiegłego roku...

 • Ceny gazu mogą rosnąć z powodu inwestycji

  W ostatnich latach wzrasta zużycie gazu na świecie i w Polsce - to wynik większego wydobycia, walki z zanieczyszczeniem środowiska i atrakcyjnych cen. Jednak w Polsce ceny te mogą rosnąć, w związku z inwestycjami infrastrukturalnymi - przewiduje Hermes Energy Group.

 • ​Stagnacja wynagrodzeń może zaszkodzić gospodarce

  ..., czyli inflacji. To jednak nie znaczy, że koszty utrzymania gospodarstw domowych będą stabilne. Podnosić ceny mogą monopoliści (dostawcy energii, gazu, ciepła, wody). Niestabilny kurs walutowy może(...)Rok 2012 przyniósł pierwsze od początku transformacji załamanie statystycznego wzrostu wynagrodzeń. Podawane przez GUS średnie wynagrodzenie w przemyśle rosło wtedy po raz pierwszy wolniej niż ceny...

 • Rewolucja na rosyjskim rynku gazu. Będą podwyżki?

  Największy na świecie producent gazu, rosyjski Gazprom, przedstawił rządowi propozycje działań, które pozwoliłyby spółce na wzrost przychodów na rodzimym rynku. Jednym z proponowanych rozwiązań jest podwyżka cen gazu dla ludności, a zarazem obniżka cen surowca dla przemysłu.

 • Rynek LNG: Ceny gazu będą sprzyjać kupującym!

  Ilość skroplonego gazu ziemnego (LNG) w światowym obrocie w ciągu ostatnich dwóch dekad wzrosła ponad czterokrotnie. W wyniku oddania do użytku kolejnych terminali eksportowych, przede wszystkim w USA i Australii, ilość ta w ciągu najbliższych 20 lat powinna się jeszcze podwoić.

 • Dlaczego ceny gazu ziemnego rosną w wyjątkowym tempie?

  Ceny gazu ziemnego biją rekordy. To skutek bardzo szybko rosnącego popytu. Przed nami dalsze wzrosty cen.

 • Rachunki za gaz w górę. PGNiG: Nie mieliśmy wyjścia

  Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził 5,9-proc. wzrostu ceny dla klientów PGNiG Obrót Detaliczny. Uzasadnienie - surowce na świecie drożeją.

 • Ceny ropy i gazu będą niższe. Wpłynie to pozytywnie na wzrost gospodarczy w Polsce

  Artura Tomaszewskiego, prezesa zarządu DNB Bank Polska, kiedy Stany Zjednoczone rozpoczną eksport gazu do Europy, ceny surowca spadną, co pozytywnie wpłynie na gospodarkę na Starym Kontynencie. Od 2020 roku ważną rolą na rynku gazu zaczną też odgrywać Chiny.

 • Podwyżki cen za paliwo, gaz, prąd i masło. Jest drogo, będzie drożej

  Kostka masła za więcej niż 7 zł, droższy gaz i podwyżki, które uderzą po kieszeni kierowców. W górę pójdą też ceny prądu. Najmocniej dla dużych firm, ale one te koszty przerzucą na nas, w efekcie produkty na sklepowych półkach będą kosztować więcej. Taka czeka nas jesień 2018.

 • Uwolnienie cen gazu już od kwietnia 2017 roku

  Rząd przygotował nowelizację prawa energetycznego. Rząd chce uwolnienia cen gazu dla firm a potem i gospodarstw domowych - wynika z wykazu prac legislacyjnych rządu.