• Informacje na temat:

  ceny gazu w europie

Artykuły na temat: ceny gazu w europie
 • ...przypuszczenie, że ceny mogą trwale pójść w górę, bo sklepy będą starały się w ten sposób przerzucić podatek na klienta. W takiej sytuacji zapłacilibyśmy więcej nie tylko w supermarketach czy(...) Czerwińska Według planów resortu finansów ustawa o podatku od sprzedaży detalicznej ma zostać uchwalona w połowie marca. Handel w niedzielę w Europie ● W większości krajów...

 • Ceny prądu i gazu w Europie: Polska jednym z najdroższych krajów w UE

  Od drugiej połowy 2014 roku do drugiej połowy 2015 roku ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych wzrosły średnio w UE o 2,4 proc. W tym samym okresie cena gazu spadła średnio o 1,7 proc. we wspólnocie.

 • Polacy w krainie fiordów docenieni

  Nieustannemu napływowi naszych rodaków nad fiordy sprzyjają w głównej mierze niskie bezrobocie i najwyższe w Europie zarobki. W ciągu kilku ostatnich lat staliśmy się tam największą grupą(...) fachowość. Zdają sobie sprawę, że bez polskich pracowników, ceny wielu usług w tym kraju byłyby znacznie wyższe. Polacy odgrywają w Norwegii coraz większą rolę i wywierają wpływ nie tylko na swoich...

 • Ceny energii w Polsce należą do najwyższych w Europie!

  Jak wynika z danych, które opublikowała unijna agencja statystyczna Eurostat, w I połowie 2017 roku ceny gazu i energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w Polsce rosły odpowiednio o 3,9 proc. i o 6,9 proc. Jak podał serwis informacyjny CIRE 24, przy uwzględnieniu siły nabywczej ceny energii w Polsce należą do najwyższych w Europie.

 • Ceny gazu niższe. Weszły w życie nowe taryfy

  Od dziś tanieje gaz. Weszły w życie nowe taryfy, które Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził w połowie marca. Dla odbiorców hurtowych średnia cena błękitnego paliwa spada o blisko 9,5 procent, dla detalicznych średnio o 5,5 procent.

 • Gomułka: Eksport gazu z USA doprowadzi do rewolucji cenowej w Europie

  W ostatnim okresie obserwowane jest znaczne zmniejszenie różnic w cenach gazu w Europie i Stanach Zjednoczonych. W odpowiedzi na tę sytuację, będący pod presją Gazprom, zaczął wyraźnie obniżać ceny swojego surowca, nawet wobec Ukrainy. W perspektywie ewentualnego eksportu dużych ilości amerykańskiego gazu do Europy, prawdopodobna jest dalsza obniżka cen gazu i większa konkurencja pomiędzy Rosją

 • Rynek LNG: Ceny gazu będą sprzyjać kupującym!

  Ilość skroplonego gazu ziemnego (LNG) w światowym obrocie w ciągu ostatnich dwóch dekad wzrosła ponad czterokrotnie. W wyniku oddania do użytku kolejnych terminali eksportowych, przede wszystkim w USA i Australii, ilość ta w ciągu najbliższych 20 lat powinna się jeszcze podwoić.

 • Dlaczego ceny gazu ziemnego rosną w wyjątkowym tempie?

  Ceny gazu ziemnego biją rekordy. To skutek bardzo szybko rosnącego popytu. Przed nami dalsze wzrosty cen.

 • W przyszłym roku gaz będzie tańszy

  Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy sprzedaży gazu dla PGNiG i PGNiG Obrót Detaliczny. Gaz będzie tańszy.

 • To już koniec panowania rosyjskiego gazu w Europie?

  Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka - to przysłowie doskonale oddaje sytuację rosyjskiego gazu w Unii Europejskiej. Po tym jak Kreml próbował szantażować Unię dostawami gazu i wymuszał wysokie ceny, rosyjski gaz znalazł się w odwrocie i to nie tylko na Ukrainie. Okazało się, że rosyjski szantaż ma słabe podstawy.