• Informacje na temat:

  ceny gazu w europie

Artykuły na temat: ceny gazu w europie
 • ...przypuszczenie, że ceny mogą trwale pójść w górę, bo sklepy będą starały się w ten sposób przerzucić podatek na klienta. W takiej sytuacji zapłacilibyśmy więcej nie tylko w supermarketach czy(...) Czerwińska Według planów resortu finansów ustawa o podatku od sprzedaży detalicznej ma zostać uchwalona w połowie marca. Handel w niedzielę w Europie ● W większości krajów...

 • Ceny prądu i gazu w Europie: Polska jednym z najdroższych krajów w UE

  Od drugiej połowy 2014 roku do drugiej połowy 2015 roku ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych wzrosły średnio w UE o 2,4 proc. W tym samym okresie cena gazu spadła średnio o 1,7 proc. we wspólnocie.

 • Polacy w krainie fiordów docenieni

  Nieustannemu napływowi naszych rodaków nad fiordy sprzyjają w głównej mierze niskie bezrobocie i najwyższe w Europie zarobki. W ciągu kilku ostatnich lat staliśmy się tam największą grupą(...) fachowość. Zdają sobie sprawę, że bez polskich pracowników, ceny wielu usług w tym kraju byłyby znacznie wyższe. Polacy odgrywają w Norwegii coraz większą rolę i wywierają wpływ nie tylko na swoich...

 • Ceny energii w Polsce należą do najwyższych w Europie!

  Jak wynika z danych, które opublikowała unijna agencja statystyczna Eurostat, w I połowie 2017 roku ceny gazu i energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w Polsce rosły odpowiednio o 3,9 proc. i o 6,9 proc. Jak podał serwis informacyjny CIRE 24, przy uwzględnieniu siły nabywczej ceny energii w Polsce należą do najwyższych w Europie.

 • Ceny gazu niższe. Weszły w życie nowe taryfy

  Od dziś tanieje gaz. Weszły w życie nowe taryfy, które Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził w połowie marca. Dla odbiorców hurtowych średnia cena błękitnego paliwa spada o blisko 9,5 procent, dla detalicznych średnio o 5,5 procent.

 • Gomułka: Eksport gazu z USA doprowadzi do rewolucji cenowej w Europie

  W ostatnim okresie obserwowane jest znaczne zmniejszenie różnic w cenach gazu w Europie i Stanach Zjednoczonych. W odpowiedzi na tę sytuację, będący pod presją Gazprom, zaczął wyraźnie obniżać ceny swojego surowca, nawet wobec Ukrainy. W perspektywie ewentualnego eksportu dużych ilości amerykańskiego gazu do Europy, prawdopodobna jest dalsza obniżka cen gazu i większa konkurencja pomiędzy Rosją

 • Rynek LNG: Ceny gazu będą sprzyjać kupującym!

  Ilość skroplonego gazu ziemnego (LNG) w światowym obrocie w ciągu ostatnich dwóch dekad wzrosła ponad czterokrotnie. W wyniku oddania do użytku kolejnych terminali eksportowych, przede wszystkim w USA i Australii, ilość ta w ciągu najbliższych 20 lat powinna się jeszcze podwoić.

 • Dlaczego ceny gazu ziemnego rosną w wyjątkowym tempie?

  Ceny gazu ziemnego biją rekordy. To skutek bardzo szybko rosnącego popytu. Przed nami dalsze wzrosty cen.

 • W przyszłym roku gaz będzie tańszy

  Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy sprzedaży gazu dla PGNiG i PGNiG Obrót Detaliczny. Gaz będzie tańszy.

 • Ceny ropy i gazu będą niższe. Wpłynie to pozytywnie na wzrost gospodarczy w Polsce

  Artura Tomaszewskiego, prezesa zarządu DNB Bank Polska, kiedy Stany Zjednoczone rozpoczną eksport gazu do Europy, ceny surowca spadną, co pozytywnie wpłynie na gospodarkę na Starym Kontynencie. Od 2020 roku ważną rolą na rynku gazu zaczną też odgrywać Chiny.