• Informacje na temat:

  ceny gazu w usa

Artykuły na temat: ceny gazu w usa
 • ...przyczyniły się działania państw-eksporterów paliw, które ograniczyły wydobycie. Wskazówką, że ceny gazu dla domostw pójdą w górę, jest decyzja URE o zatwierdzeniu wyższych taryf (wzrost o 12,2 proc.) dla(...) mogą to być wzrosty rzędu nawet kilkunastu groszy na litrze. Jednak zakłada się również wzrost wydobycia tego surowca w USA, co uspokoi ceny światowe. Trudno jednak przewidzieć, kiedy to nastąpi...

 • Duża zmienność cen gazu w USA

  Na rynkach surowców energetycznych i metali wiele się dzieje. Największa zniżka była widoczna na rynku gazu ziemnego - surowiec ten w USA potaniał o 3,1 proc.

 • ...przewoźników, którzy niejednokrotnie reklamują atrakcyjne ceny przelotów, aby pozyskać pasażerów, ale nie uwzględniają innych kosztów, np. wysokich opłat lotniskowych, paliwowych lub manipulacyjnych. ● Przed(...) astronomiczne: - koszt wezwania karetki pogotowia waha się od równowartości 40 zł w Egipcie do nawet 2 tys. zł w Hiszpanii; - za wizytę u lekarza zapłacisz od 80 zł w Rosji do około 600 zł w USA...

 • Ceny gazu mogą rosnąć z powodu inwestycji

  W ostatnich latach wzrasta zużycie gazu na świecie i w Polsce - to wynik większego wydobycia, walki z zanieczyszczeniem środowiska i atrakcyjnych cen. Jednak w Polsce ceny te mogą rosnąć, w związku z inwestycjami infrastrukturalnymi - przewiduje Hermes Energy Group.

 • Miejsca, gdzie recesja uderzy najmocniej

  .... z 4,2 proc. To niewiele ponad średni wskaźnik bezrobocia wynoszący w USA 6,1 proc., jednak w mieście tak dużym, jak Miami, oznacza to 64 000 nowych bezrobotnych. Łączna liczba osób pozostających bez(...) City i Baltimore, tylko 6 proc. domów na rynku pochodzi ze sprzedaży zadłużonych nieruchomości, co stanowi jeden z najniższych wskaźników w USA. Dno i gorzej już nie będzie? Jednakże, nawet...

 • Ceny gazu ziemnego w USA w górę na skutek korzystnych prognoz pogody.

 • Spadają ceny gazu. Zwykły konsument nic z tego nie ma

  Mimo że w minionym roku gaz ziemny znacznie potaniał, klienci w Niemczech płacą za ten surowiec energetyczny wciąż wysokie ceny. W dodatku, jak wynika z nowej pracy badawczej, wzrosły marże dostawców.

 • Antoniszyn-Klik: Będziemy mogli kupować gaz z USA, rozmawiamy o warunkach

  Jest możliwość zakupu gazu z USA; teraz pojawia się kwestia opłacalności, zaproponowania nam najlepszych warunków i znalezienia w Polsce odbiorców, którzy by gaz w ustalonych ilościach nabyli - mówi w rozmowie z PAP wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

 • Rynek gazu w czerwcu 2016 r. cechował się dynamicznymi wzrostami cen surowca, które wyhamowały dopiero w momencie Brexitu. Obecnie ceny najbliższych dostaw pozostają na relatywnie niskim poziomie, ale ze względu na ograniczenie podaży mogą notować dalsze wzrosty.

 • Rynek LNG: Ceny gazu będą sprzyjać kupującym!

  Ilość skroplonego gazu ziemnego (LNG) w światowym obrocie w ciągu ostatnich dwóch dekad wzrosła ponad czterokrotnie. W wyniku oddania do użytku kolejnych terminali eksportowych, przede wszystkim w USA i Australii, ilość ta w ciągu najbliższych 20 lat powinna się jeszcze podwoić.