• Informacje na temat:

  ceny gruntów rolnych w obrocie prywatnym 2011

Artykuły na temat: ceny gruntów rolnych w obrocie prywatnym 2011
 • Rynek nieruchomości mieszkaniowych dzieli się na mniejsze segmenty

  Dynamiczny rozwój rynku w ostatnich 10 latach, rosnąca konkurencja między pośrednikami, coraz większe zainteresowanie inwestycyjnymi zakupami lokali i gruntów czy wreszcie rosnące wymagania klientów(...) spraw gruntów, specjalista do spraw nieruchomości wakacyjnych czy doradca do spraw najmu.

 • Sprzedaż działki z prywatnego majątku zazwyczaj nie stanowi działalności gospodarczej, a więc nie wiąże się z opodatkowaniem VAT. Ale sytuacja wygląda inaczej, jeśli właściciel działki zamierza ją podzielić i zainwestować np. w jej dozbrojenie. Wtedy musi liczyć się z koniecznością zapłaty podatku od towarów i usług.

 • Ceny gruntów rolnych rosną od ośmiu lat

  Za hektar ziemi rolnej trzeba płacić 26,3 tys. zł - wynika z danych GUS za IV kwartał zeszłego roku. Oznacza to kwartalny wzrost o 2,4 proc., a w ujęciu rocznym aż o 27,3 proc. Najwięcej za ziemię trzeba płacić w województwach: kujawsko-pomorskim i wielkopolskim, a najmniej w lubuskim i podkarpackim.

 • Nietypowy wzrost cen ziemi rolnej

  Pod koniec roku ceny gruntów rolnych wzrosły w Polsce do 20,6 tys. zł za hektar - wynika z danych GUS publikowanych przez ARiMR. To nietypowe zjawisko, bo w czwartym kwartale ziemia rolna sezonowo tanieje.

 • Ceny ziemi rolnej biją kolejne rekordy

  - Ziemia rolna jeszcze nigdy nie była tak droga - twierdzą analitycy. W pierwszym kwartale br. cena ziemi rolnej w obrocie prywatnym wzrosła o ponad 20 proc. - wynika z danych GUS, udostępnionych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 • 19 procent zysku rocznie na inwestycji w grunty

  Od końca 2007 roku ceny ziemi rolnej wzrosły już o 276,5 proc. Trend wzrostowy trwa na tym rynku nieprzerwanie od prawie ośmiu lat. W trzecim kwartale 2012 roku za hektar gruntu w obrocie prywatnym trzeba było zapłacić ponad 25,6 tys. zł.

 • Grunty rolne drożeją od 30 kwartałów

  Od końca 2007 roku ceny ziemi rolnej wzrosły o 267,6 proc. Trend wzrostowy trwa na tym rynku nieprzerwanie od 7,5 lat. W II kwartale br. po raz pierwszy w historii za przeciętny hektar trzeba płacić ponad 25 tys. zł.

 • Rekordowy wzrost cen ziemi rolnej - 20 proc. w kwartał

  W I kwartale cena ziemi rolnej niespodziewanie wzrosła aż o 20,2 proc. - wskazują dane GUS udostępniane przez ARMiR. To największy kwartalny wzrost od końca 2004 roku, od kiedy dane są gromadzone. Ziemia rolna jeszcze nigdy nie była tak droga.

 • Zaoszczędzisz nawet 20 proc. kupując działkę zimą

  Zimą popyt na nieruchomości gruntowe znacznie spada w związku z obawą przed zakupem "kota w worku". Sprzedawcy są więc bardziej elastyczni przy negocjacji cen. Sezonowe przeceny na rynku sięgają nawet ponad 20 procent.