• Informacje na temat:

  ceny hurtowe paliw

Artykuły na temat: ceny hurtowe paliw
 • Bajońskie warszawskie pensje. Prawda czy mit?

  ...wynagrodzenia osób działających w handlu hurtowym (np. żywności, paliw oraz metali, alkoholi, ubrań, mebli czy też maszyn oraz wyrobów chemicznych). Średnie wynagrodzenie w Warszawie dla tych osób to ponad(...) podatku i ubezpieczenia społecznego 6104 zł, podczas gdy w całej Polsce było to 4622 zł. Nawet dwa razy więcej w Warszawie Żeby jednak nie było tak różowo, ceny w Warszawie wyraźnie różnią się niż...

 • Cuda na polskim rynku paliw

  Miesiącami ceny benzyny w Polsce utrzymywały się na bardzo wysokim poziomie, chociaż na rynku obserwowano silne spadki. Gdy z kolei hurtowe ceny benzyny czy diesla zaczęły rosnąć, to w polskim detalu zaczął się marsz w dół, wbrew tendencji we wszystkich pozostałych krajach Unii - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Nie ma wytłumaczenia dla tak wysokich cen. Paliwa muszą tanieć

  Ceny paliw w Polsce utrzymują się na bardzo wysokim poziomie w porównaniu do cen diesla czy benzyny bezołowiowej na europejskim rynku hurtowym. Różnice są na tyle duże, że nawet biorąc pod uwagę wszystkie elementy podtrzymujące ekstremalnie wysokie ceny w detalu, można spodziewać się gwałtownych spadków w najbliższych tygodniach - zapowiada Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Ceny paliw na stacjach spadają zbyt wolno

  Pokojowe protesty związane z wysokimi cenami diesla czy benzyny mogą być uzasadnione. Różnica pomiędzy ceną rynkową (notowania z rynku towarowego) i detaliczną paliw w Polsce jest obecnie największa w historii. Na europejskim rynku notowania na rynku towarowym popularnej 95 są na najniższym poziomie od prawie półtora roku, a jednak kierowcy w ogóle tego nie odczuwają - pisze Marcin Lipka, główny

 • Wraz ze zbliżaniem się sezonu grzewczego ceny oleju napędowego wystrzeliły w górę. A to może być dopiero początek podwyżek. Kiedy ceny paliw rosną, ON drożeje najszybciej, ale tanieje najwolniej.

 • Protesty kierowców przyczyniają się do obniżek cen paliw

  Stacje benzynowe w większości unijnych krajów nie kwapią się z obniżkami cen paliw. Są jednak dwa wyjątki - Bułgaria i Francja. Nie ma w tym jednak przypadku. Francuscy i bułgarscy kierowcy zaczęli protestować przeciwko wysokim cenom i niewykluczone, że to przyczyniło się do obniżek - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • W związku z taniejącą ropą naftową hurtowe ceny paliw są niższe, a to w najbliższych dniach powinno skutkować obniżkami cen detalicznych benzyny i autogazu - wynika z raportu portalu e-petrol.

 • Podwyżki cen paliw na święta?

  Kierowcy kolejny raz nie mają szczęścia do kosztów tankowania paliwa w czasie wielkanocnych podróży. Na europejskim rynku zauważalnie wzrosły ceny benzyny bezołowiowej oraz diesla. Powody podwyżek są jednak inne niż przed rokiem, a ich skutki prawdopodobnie również będą inne, bardziej dotkliwe - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Paliwa: Kierowcy diesli będą niebawem płacić więcej

  Olej napędowy ponownie jest droższym paliwem. To może sugerować zbliżenie się cen obu paliw na stacjach.

 • Gwałtowny wzrost cen paliw na stacjach

  Od końca października na krajowym rynku paliw obserwujemy wyraźne pogorszenie nastrojów, ale to ten tydzień na stacjach przynosi największe i to niekorzystne zmiany dla kierowców. Benzyny drożeją średnio o 10 - 11 gr/l, olej napędowy o 11 gr/l i autogaz o 4 g/l.