• Informacje na temat:

  ceny jaj

Artykuły na temat: ceny jaj
 • Jajeczny biznes po polsku

  W ostatnich tygodniach konsumentami i branżą spożywczą w Polsce wstrząsnął gwałtowny wzrost cen kurzych jaj. Jak poinformował Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, w lutym br. średnia cena sprzedaży świeżych jaj była o ponad 40 proc. wyższa niż przed rokiem. Pech chciał, że podwyżki uderzyły w nas tuż przed Wielkanocą. Jak bowiem wyobrazić sobie świąteczny stół bez symbolu...

 • 2018 r. dla producentów jaj może być trudny m.in. ze względu na zagrożenie chorobami zakaźnymi oraz większą konkurencję ze strony innych krajów - wskazuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz. Od listopada ceny jaj spadają, ale ciągle są one droższe niż rok wcześniej.

 • Święta tańsze niż przed rokiem. Sprawdź, na ile nas stać

  Na podstawie przeciętnych cen skomponowaliśmy wielkanocny zestaw składający się z siedmiu popularnych świątecznych produktów: 10 jaj, 0,5 kg żółtego sera, 200 g kostki masła, przeciętnego bochenka(...) musimy wyłożyć 68,43 zł. Chociaż ceny są wyższe, możemy kupić więcej. Nasze wynagrodzenia wzrosły i potrzebujemy mniej czasu pracy, aby zarobić na podstawowe produkty. Osoba otrzymująca wynagrodzenie...

 • Ekspert: Jaja najdroższe od kilku lat

  W połowie października br. jaja konsumpcyjne kosztowały 40,5 zł za 100 sztuk - o 23 proc. więcej niż przed rokiem - poinformowała ekspert rynków rolnych z BGŻ BNP Paribas Magdalena Kowalewska. Tak wysokiego poziomu cen nie notowano od 2012 roku.

 • Zarobki w świątecznym koszyku

  ...- podkreśliła. Dodała, że w sumie jednak ceny artykułów spożywczych w marcu br. w stosunku do tych z marca ubiegłego roku wzrosły o 3 proc. Jej zdaniem, nie oznacza to jednak, że na Wielkanoc wydamy(...). Droższa o 3-4 proc. jest wieprzowina, ale tańsze o ok. 5 proc. mięso drobiowe. Więcej zapłacimy za wędliny, średnio o 3-4 proc., ale cena zależy od gatunku wędliny. Nie wzrosły za to ceny produktów...

 • Ceny jaj rosną nie tylko w Polsce, ale także w krajach Unii Europejskiej z powodu zmniejszenia stad kur niosek. Stało się tak na skutek wykrycia fipronilu oraz wystąpienia ptasiej grypy - informuje resort rolnictwa.

 • Koszty życia, czyli na co stać Polaków?

  Ceny w Polsce, czyli na co wydamy najwięcej? Dane na temat cen w Polsce corocznie publikuje GUS. Informacje zamieszczone w raporcie Ceny w gospodarce narodowej 2012 potwierdzają, że ceny towarów i usług wykazują rok do roku tendencję rosnącą. Przykładowo w 2012 roku ceny towarów i usług były wyższe w porównaniu z rokiem 2011 o 4,3 pp. Wzrost cen najlepiej obrazuje porównanie obecnych danych...

 • Eksperci nie mają dobrych wieści dla konsumentów. Jaja mogą znowu zdrożeć

  Z analizy ekspertów firmy Hiper-com i Instytutu Badawczego ABR SESTA wynika, że w ciągu 24 miesięcy średnie ceny jaj promowanych w gazetkach zwiększyły się o ponad 2 zł za 10 szt.

 • Drobiarze: Nowy program zwalczania salmonelli może spowodować wzrost cen jaj

  Pozbawienie drobiarzy odszkodowań za likwidację stad kur zarażonych salmonellą może być dotkliwe dla rolników i przyczynić się do podwyżki cen jaj - uważa prezes Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz Piotr Lisiecki.

 • Miliardowy rynek naszych jaj

  Przeciętny polski konsument zjada około 160 sztuk jaj rocznie pod różnymi postaciami, a mieszkaniec krajów Europy Zachodniej blisko 240 sztuk.