• Informacje na temat:

  ceny mieszkań 2013 wykres

Artykuły na temat: ceny mieszkań 2013 wykres
 • Płatne usługi seksualne w Polsce - czy to się opłaca?

  ...turystyczny w tym mieście. Podwyżki cen zanotowano też w Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu. Wykres 3. przedstawia dane dotyczące usług całonocnych.  W 2013 roku porównaliśmy dodatkowo ceny w wojewódzkich(...). W zdecydowanej większości miast stawki godzinowe są równe medianie dla całej Polski, a więc wynoszą 150 zł. Na Wykresie 2. przedstawiono porównanie stawek godzinnych w największych miastach Polski w 2010 i 2013

 • Ceny mieszkań w największych miastach rosły trzeci rok z rzędu

  NBP opublikował nareszcie dane na temat cen transakcyjnych mieszkań sprzedanych w IV kwartale 2015 r. Okazuje się, że w tym okresie przeciętny koszt metra kwadratowego zauważalnie spadł. Zdaniem Expandera, wiele wskazuje jednak na to, że to nie efekt obniżek, lecz sprzedaży dużej liczby tanich mieszkań, np. spełniających warunki programu MdM. W rzeczywistości ceny w największych miastach powoli

 • Ceny nowych "M" wróciły do poziomu sprzed ośmiu lat?

  Narodowy Bank Polski regularnie sprawdza, jak w największych miastach kraju zmieniają się transakcyjne ceny mieszkań deweloperskich. Dzięki danym, które zebrał NBP można udzielić odpowiedzi na tytułowe pytanie. Zależy ona nie tylko od analizowanej lokalizacji. Wpływ na wyniki porównań cenowych ma także inflacja.

 • Nowe mieszkania na sprzedaż: Dlaczego od pięciu lat drożeją?

  Od pięciu lat mieszkania w sześciu największych miastach Polski systematycznie drożeją - tak można podsumować analizę cen mieszkań na rynku pierwotnym z lat 2013-2017, przeprowadzoną przez serwis Homla.pl. Zebrane przez Narodowy Bank Polski dane pozwalają też zaobserwować interesujące różnice między rynkami nieruchomości w poszczególnych miastach. Jak zmieniały się ceny nowych mieszkań i co na te

 • Przecena mieszkań - już o kilkanaście procent

  Posiadacze nieruchomości kupowanych 9 - 10 lat temu ciągle mogą mieć problem z ich sprzedażą, tak by zarobić. W przypadku kupna na kredyt, uzyskane środki mogą nie wystarczyć, by spłacić resztę zobowiązania. Wszystko dlatego, że mieszkania kupowane w tamtym okresie mocno staniały. Do dziś nie wróciły do poziomu cen z czasu, gdy była dokonywana transakcja.

 • W 2016 r. czeka nas wysyp ukończonych mieszkań

  Nie znamy jeszcze wyników działalności deweloperów z grudnia 2015 r. Główny Urząd Statystyczny w trzecim tygodniu stycznia, poda informacje na ten temat. Mimo braku wszystkich danych, można już wstępnie podsumować rok, który był rekordowy dla branży deweloperskiej.

 • Nie widać poważniejszych zmian cenowych na rynku wtórnym mieszkań. Stawki w ujęciu kwartalnym na wiodących rynkach zmieniały się minimalnie. Wyjątkiem jest tylko Warszawa, gdzie odnotowano największy spadek - o 400 zł na metrze.

 • Po kilku latach wzrostów cen nowe mieszkania w Lublinie zaczęły lekko tanieć - wynika z danych NBP przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. W ciągu pierwszego półrocza br. deweloperzy obniżyli średnie ceny o 259 zł/m2. To wciąż niewielki spadek, jednak może on zwiastować dalsze obniżki w przyszłym roku, gdy dobiegnie końca program "Mieszkanie dla Młodych".

 • Przed wakacjami nieco podrożały nowe "M"

  Drugi kwartał roku zwykle przynosi ożywienie na rynku mieszkaniowym. Liczba i wartość finalizowanych transakcji ponownie spada w trakcie sezonu urlopowego. Najnowsze dane Narodowego Banku Polskiego wskazują, że nowe lokale były nieco droższe przed wakacjami.

 • Znaczne podwyżki cen nieruchomości są kłopotliwe dla osób, które planują kupić mieszkanie. Nie zdają sobie one jednak sprawy z tego, że porównując obecne ceny z poziomem wynagrodzeń, mieszkania są dziś dość łatwo dostępne. Z wyliczeń Expandera wynika, że aby kupić lokal o powierzchni 50 m2 w dużym mieście, potrzeba średnio 99 pensji netto. Przed 2012 r. ten wskaźnik nie spadał poniżej 120