• Informacje na temat:

  ceny mieszkań w polsce

Artykuły na temat: ceny mieszkań w polsce
 • ...należy – najlepiej pisemnie – złożyć reklamację deweloperowi. W reklamacji można zażądać usunięcia wad w rozsądnym terminie lub obniżenia ceny z oznaczeniem wysokości obniżki. Brak odpowiedzi(...) leży zatem dokładne sprawdzenie lokalu w początkowym okresie użytkowania. Gdzie uzyskać pomoc Federacja Konsumentów ma 32 oddziały w całej Polsce. Konsumenci mogą tam...

 • Ceny mieszkań zaskakująco niskie

  Chcesz kupić naprawdę tanie mieszkanie? Poszukaj na tzw. prowincji. Ceny nieruchomości w małych miastach to zupełnie inna rzeczywistość w porównaniu do stawek, jakie obowiązują w wiodących aglomeracjach.

 • ...bowiem znacznie niższe limity cen, takie jak na terenie całego danego województwa. Tymczasem ceny mieszkań w pobliżu dużych miast są znacznie wyższe niż w rejonach od nich oddalonych. Aby rozwiązać ten(...) wyniesie 65,22 proc. kwoty podatku VAT wynikającej z faktur. Nie może to być jednak więcej niż 12,195 proc. kwoty stanowiącej iloczyn 70 mkw. i wskaźnika ceny jednego metra kwadratowego powierzchni...

 • Rosną ceny mieszkań

  GUS: W całej Polsce wzrost cen lokali mieszkalnych sięgnął 1,4 proc. Mieszkania podrożały w większości województw.

 • Gdzie w Polsce zarabia się najwięcej?

  Ogólne trendy krajowe Wynagrodzenia w Polsce systematycznie rosną. Tendencja wzrostowa utrzymywała się nawet podczas światowego kryzysu gospodarczego i nic nie wskazuje na to, aby miała ulec zmianie. Z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystycznych wynika, że przeciętne wynagrodzenie w Polsce w 2016 roku wyniosło 4047,21 zł brutto. W porównaniu z rokiem 2015 stanowi to wzrost o 3,6 proc...

 • W Krakowie spadły ceny mieszkań

  Na mieszkaniowym rynku pierwotnym ceny są stabilne. Analitycy zwracają uwagę na rosnącą podaż mieszkań.

 • Za mała pensja na kupno mieszkania

  Kolejne doniesienia o rosnących przeciętnych wynagrodzeniach w polskiej gospodarce skłoniły nas do przeliczenia, w jakim stopniu wzrost wynagrodzeń rekompensuje wzrost cen nieruchomości. Inaczej mówiąc - czy wzrost pensji "dogonił" rosnące ceny mieszkań?

 • Jak szybko rosną ceny mieszkań?

  Spośród największych miast w Polsce w ciągu ostatnich trzech-czterech lat ceny mieszkań na rynku pierwotnym spadły jedynie w aglomeracji katowickiej. Natomiast w II kwartale 2017 r. spadek przeciętnej ceny transakcyjnej 1 m kw. powierzchni użytkowej mieszkań zanotowano jedynie w Krakowie - o 130 zł/m kw. w odniesieniu do poprzedniego kwartału.

 • Pensje budowlańców w Polsce i za granicą - czy nadal opłaca się wyjechać?

  W ciągu ostatnich lat w branży budowlanej odnotowuje się znaczny rozkwit. Buduje się coraz więcej, a z roku na rok Główny Urząd Nadzoru Budowlanego wydaje coraz więcej pozwoleń na budowę. Mimo tego ceny usług budowlanych rosną o 10-15 proc. rocznie. Przyczyny tego stanu upatruje się nie tylko w rosnących cenach materiałów budowlanych, lecz także w stale rosnących płacach pracowników.

 • Ceny mieszkań najniższe od roku

  Czwarty miesiąc z rzędu Indeks Cen Transakcyjnych obrazujący zmianę cen mieszkań w największych miastach Polski obniżył się. W efekcie poziom wskaźnika jest podobny do tego, jaki notowaliśmy na początku 2015 r. Przez ostatni rok ceny najbardziej wzrosły w Łodzi, a spadły w Lublinie i Olsztynie.