• Informacje na temat:

  ceny nieruchomości w polsce prognozy

Artykuły na temat: ceny nieruchomości w polsce prognozy
 • Za mała pensja na kupno mieszkania

  Kolejne doniesienia o rosnących przeciętnych wynagrodzeniach w polskiej gospodarce skłoniły nas do przeliczenia, w jakim stopniu wzrost wynagrodzeń rekompensuje wzrost cen nieruchomości. Inaczej mówiąc - czy wzrost pensji "dogonił" rosnące ceny mieszkań?

 • Deweloperzy znacznie podniosą ceny? Prognozy ekspertów nie pozostawiają wątpliwości

  W Polsce bardzo szybko rośnie liczba mieszkań oddawanych do użytku, co wynika z dużej aktywności deweloperów. Ceny oferowane przez nich już wzrosły, ale potencjalni nabywcy powinni się nastawić na jeszcze większe wydatki. Specjaliści prognozują, że podwyżka może wynieść od kilku do nawet kilkunastu procent w skali roku.

 • Będzie coraz trudniej sprzedać używane mieszkanie. Ceny mogą spaść nawet o 20 procent

  Reprezentanci wyżu demograficznego, urodzeni na początku lat 80. ubiegłego wieku, masowo kupowali mieszkania w latach 2006-2008. Według części ekspertów, status ekonomiczny wielu z nich wzrósł już na tyle, że obecnie myślą o zmianie lokali na większe i wygodniejsze. Dlatego, nieruchomości wybudowane w okresie boomu mieszkaniowego będą za 2-3 lata wracały do obrotu ze zwiększoną siłą.

 • Mark Mobius: Korzystne trendy i polityczne wyzwania w Polsce

  Moja pierwsza wizyta w Polsce przypadła na rok 1991, niedługo po tym, jak w tym kraju zakończyła się era komunizmu. W tamtym okresie Warszawa była przygnębiającym miastem, z pustymi wystawami sklepowymi i znikomym wyborem dostępnych towarów. Najwyższym budynkiem był (i wciąż jest) położony w samym sercu miasta 231-metrowy "Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina" będący darem narodu radzieckiego

 • Powrót luksusowych nieruchomości?

  Rynek nieruchomości luksusowych w Polsce to bardzo perspektywiczny, choć wciąż stosunkowo niewielki segment rynku mieszkaniowego. Wiele wskazuje, że po kilku chudych latach nastały dla niego dużo lepsze czasy.

 • Ceny nieruchomości szybują - gdzie ta korekta?

  Pierwszy kwartał 2019 roku przyniósł podwyżki cen mieszkań średnio o 11 proc. licząc rok do roku, co oznacza utrzymanie silnego, dwucyfrowego tempa wzrostu. Zapowiadane schłodzenie koniunktury gospodarczej, połączone z pogorszeniem warunków przyznawania kredytów mieszkaniowych może nieco osłabić ten trend w kolejnych miesiącach, ale trudno oczekiwać istotnej zmiany sytuacji na rynku nieruchomości

 • Rynek mieszkaniowy: To jeszcze nie bańka

  W ostatnich kwartałach ceny mieszkań w polskich miastach rosły nawet w tempie dwucyfrowym w skali roku. Jednak to nie oznacza, że formuje się bańka cenowa. Ceny mieszkań nie są napędzane przez spekulantów, ale po prostu dogoniły tempo wzrostu gospodarki i wynagrodzeń.

 • Najwyższa od dekady siła nabywcza Polaków w sektorze nieruchomości

  Średnie wynagrodzenie daje coraz większe możliwości zakupowe przeciętnemu Kowalskiemu. Jak wynika z raportu Lion's Bank, stać nas na znacznie więcej, niż jeszcze dekadę temu. W roku 2015 zanotowano 60-procentowy wzrost siły nabywczej względem lat sprzed wybuchu kryzysu ekonomicznego.

 • Koszty utrzymania mieszkania rosną dwa razy szybciej niż inflacja

  Rachunki związane z utrzymaniem mieszkania coraz bardziej pustoszą nasze portfele. Choć GUS od roku informuje nieprzerwanie o deflacji, koszty utrzymania mieszkań rosną dwa razy szybciej niż ogólny poziom cen.

 • W najbliższych latach dynamika PKB w Polsce spowolni i wyniesie odpowiednio: 4,4 proc. w 2018 r., 3,6 proc. w 2019 r., 3,2 proc. w 2020 r. i 2,9 proc. w 2021 r., inflacja będzie rosła - prognozują eksperci Europejskiego Kongresu Finansowego. W ich ocenie, ryzyko wzrostu stóp proc. w Polsce jest obecnie niedoceniane.