• Informacje na temat:

  ceny paliw w europie

Artykuły na temat: ceny paliw w europie
 • Za minimalną pensję nie zajedziemy zbyt daleko

  Ceny paliw na stacjach benzynowych z miesiąca na miesiąc biją kolejne rekordy. Ceny benzyny rosną niemal w całej Europie. Niemniej jednak tylko w Polsce kierowcy głośno protestują wyrażając swój sprzeciw wobec kolejnych podwyżek.

 • Protesty kierowców przyczyniają się do obniżek cen paliw

  Stacje benzynowe w większości unijnych krajów nie kwapią się z obniżkami cen paliw. Są jednak dwa wyjątki - Bułgaria i Francja. Nie ma w tym jednak przypadku. Francuscy i bułgarscy kierowcy zaczęli protestować przeciwko wysokim cenom i niewykluczone, że to przyczyniło się do obniżek - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Rok 2019 testem siły branży transportowej

  ...- Nadchodzący rok będzie dla polskich przewoźników zdecydowanie pełen wyzwań. Z jednej strony nowych jak rosnące ceny paliwa, czy możliwe ograniczenie dostępu do rynku brytyjskiego po brexicie, ale(...) ok. 20 proc. [5] Coraz droższe paliwo Pod koniec ubiegłego roku ponad połowa przewoźników deklarowała, że odczuwa skutki rosnących cen paliw [6] . Według analiz drogo dopiero będzie - wraz...

 • Uwaga na kolejną falę podwyżek cen paliw. 5 zł znów straszy

  Rosnące prawdopodobieństwo przedłużenia porozumienia o ograniczeniu wydobycia ropy naftowej nałożyło się na wzrost ryzyka geopolitycznego w Zatoce Perskiej. W efekcie zwiększają się ceny paliw na rynkach globalnych, co oznacza gwałtowne podwyżki kosztów tankowania dla kierowców również w Polsce - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • ...przypuszczenie, że ceny mogą trwale pójść w górę, bo sklepy będą starały się w ten sposób przerzucić podatek na klienta. W takiej sytuacji zapłacilibyśmy więcej nie tylko w supermarketach czy w sklepach osiedlowych, ale też kupując np. odzież, meble, samochody, paliwo czy sprzęt RTV-AGD. Podatku nie unikną też sklepy internetowe i stacje paliw. Zakupy bez weekendów Poza wyższymi cenami...

 • Tanie paliwo jeszcze przez rok? Fantastyczne informacje dla kierowców

  Względnie niskie ceny paliw mogą utrzymać się do kolejnych wakacji. Niewykluczone, że kierowcy w Polsce zarówno za diesla, jak i benzynę bezołowiową, będą płacić ok. 4 zł za litr. Dlaczego? Odpowiada Marcin Lipka, analityk Cinkciarz.pl.

 • Sposoby na tańsze podróżowanie

  Porównaj ceny na trasach Bilet na autobus można kupić już za złotówkę. Ale trzeba mieć czas, dostęp do internetu i polować na okazje. Musimy się zalogować, a potem zapłacić przelewem lub kartą. Niskie ceny oferuje np. Polski Bus (www.polskibus.com), jeżdżący po całej Polce i za granicę. Na trasie Podkarpacie-Warszawa i Wrocław...

 • Tankujesz? Poczekaj, ceny spadną nawet o 20 gr

  Znakomite wieści dla kierowców - ceny diesla i benzyny bezołowiowej w najbliższych dniach będą coraz niższe. W porównaniu do detalicznych wartości z początku lutego zmiana na korzyść konsumentów może wynieść nawet ok. 20 gr za litr - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Mit że wszyscy dostali podwyżki!

  ...inflacji. Jest ona uzależniona przede wszystkim od cen surowców na rynkach światowych i polityki podatkowej rządu związanej z podnoszeniem akcyzy na paliwa czy alkohol. Wiadomo, że koszty transportu, a więc benzyny wpływają na ceny niemal wszystkich towarów, a co za tym idzie na inflację. Uzasadnionym jest więc pytanie o brak decyzji ministra finansów Jacka Rostowskiego, który nie obniżył akcyzy...

 • Eksperci podkreślają, że nadwyżka produkcji ropy naftowej oraz jej zapasy powoli się wyczerpują. Do końca roku cena surowca powinna zatem wykazywać tendencję wzrostową, ale będzie ona powolna. W ostatnich tygodniach natomiast szybko drożeje miedź. Zdaniem Jerzego Nikorowskiego z Biura Maklerskiego BGŻ BNP Paribas traktowanie jej jednak jako dobrej inwestycji obecnie byłoby błędem.