• Informacje na temat:

  ceny paliw w polsce

Artykuły na temat: ceny paliw w polsce
 • Pensje w Polsce pół wieku za unijną średnią

  ...miesięcznie kupić 893 litry paliwa. Z kolei wydając pensję tylko na  zestawy  Big Mac  (w Polsce po 4,40 EUR) możemy ich mieć 225 sztuk. Jeśli natomiast  przeznaczymy  całą pensję na kino, otrzymamy 164(...)Kiedy zarobki w Polsce dogonią średnią unijną? Dynamiczny rozwój polskiej gospodarki, jaki miał miejsce w ostatnich dwóch dekadach, nie przekłada się w pełni na wzrost wynagrodzeń tutejszych...

 • Tej jesieni zaskakuje nie tylko wspaniała pogoda, ale także ceny paliw, które są najniższe od trzech lat.

 • 40 proc. firm przewozowych w Polsce ma problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników

  Aż 40 proc. właścicieli i zarządzających firmami przewozowymi w Polsce uważa, że niedobór wykwalifikowanych pracowników na rynku pracy jest jednym z największych wyzwań branży – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Busradar.pl, wyszukiwarki i porównywarki ofert przejazdów autobusowych.

 • Niskie ceny ropy w końcu wywołają obniżkę na polskich stacjach paliw

  Po ostatnich spadkach ceny benzyny w Polsce wyraźnie wzrosły. Czy spadające notowania ropy sprowadzą ponownie ceny paliw w kraju do niższych poziomów? Uspokajamy: Obniżka powinna już wkrótce być wyraźnie widoczna na stacjach.

 • Pracownicy PGG skorzystają ze zniżek i rabatów - m.in. w PZU i na stacjach PKN Orlen

  ...​Pracownicy Polskiej Grupy Górniczej (PGG) i członkowie ich rodzin będą mogli skorzystać z programów rabatowych na towary oraz usługi, świadczone przez kilka firm. Zapłacą mniej np. za paliwo, ubezpieczenia oraz korzystanie z obiektów sportowych i kulturalnych.

 • Ceny paliw w USA szaleją. W Polsce też to odczujemy

  Tylko przez ostatni tydzień ceny benzyny bezołowiowej na nowojorskiej giełdzie towarowej wzrosły o ponad 20 proc. i osiągnęły najwyższy poziom od blisko trzech lat. Wyraźnie zmieniają się też notowania na rynku europejskim, co oznacza, że polscy kierowcy muszą się przygotować na podwyżki, i to już od przyszłego tygodnia - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Za minimalną pensję nie zajedziemy zbyt daleko

  Ceny paliw na stacjach benzynowych z miesiąca na miesiąc biją kolejne rekordy. Ceny benzyny rosną niemal w całej Europie. Niemniej jednak tylko w Polsce kierowcy głośno protestują wyrażając swój sprzeciw wobec kolejnych podwyżek.

 • Ceny paliw na stacjach spadają zbyt wolno

  Pokojowe protesty związane z wysokimi cenami diesla czy benzyny mogą być uzasadnione. Różnica pomiędzy ceną rynkową (notowania z rynku towarowego) i detaliczną paliw w Polsce jest obecnie największa w historii. Na europejskim rynku notowania na rynku towarowym popularnej 95 są na najniższym poziomie od prawie półtora roku, a jednak kierowcy w ogóle tego nie odczuwają - pisze Marcin Lipka, główny

 • Niemcy: Wirtuoz dwóch kółek

  Niemcy są zakochani w rowerach. Miłość tę potęgują m.in. rosnące ceny paliw. Nic dziwnego, że za Odrą potrzeba coraz więcej zdolnych mechaników do serwisowania tych pojazdów. To szansa dla polskich specjalistów od jednośladów.

 • Ceny paliw: Konsumenci mogą być spokojni

  Niektórzy eksperci alarmują, że cena litra 95-oktanowej benzyny i oleju napędowego wkrótce przekroczy 5 zł. Z kolei zwiększone koszty dostaw produktów do sklepów sprawią, że zdrożeje też żywność. Analityk Krzysztof Michrowski uspokaja, że przed świętami średnia cena "bezołowiówki" może wynieść maksymalnie 4,78 zł. Podrożeje więc o ok. 5 gr.