• Informacje na temat:

  ceny papierosów

Artykuły na temat: ceny papierosów
 • Życie z kontrabandy. Polscy szmuglerzy podbijają Norwegię

  Norwegia i Wielka Brytania to dwa kraje Europy, do których nasi rodacy przemycają najwięcej papierosów i alkoholu. Trudnią się tym zorganizowane grupy przestępcze oraz zwykli ludzie, którzy z przemytu uczynili sposób na zarabianie pieniędzy. Skuszeni zyskami z tego nielegalnego procederu, trafiają potem do więzienia.

 • Palisz? To płać więcej. Rząd podnosi cenę papierosów

  Resort finansów nie podniósł akcyzy na papierosy, ale na nowo skalkulował średnią cenę, od której się ją nalicza. Efekt: podwyżki.

 • Polacy w krainie fiordów docenieni

  ...w norweskiej prasie. Nasi rodacy dla poprawienia kondycji swojego budżetu decydują się często na przemyt piwa, wódki i papierosów, które w Norwegii są bardzo drogie. Można na tym zarobić krocie, ale też(...) z przywozem większej niż dopuszczalne ilości alkoholu i papierosów, Norwegowie patrzą z przymrużeniem oka. To zjawiska marginalne i nieuniknione w liczącej blisko 70 tys. osób społeczności. Nieco więcej...

 • Sejm wprowadza akcyzę na płyny do elektronicznych papierosów i wyroby nowatorskie

  Sejm uchwalił rządową nowelizację ustawy o podatku akcyzowym, która wprowadza akcyzę na płyny do elektronicznych papierosów i wyroby nowatorskie. M.in. w odpowiedzi na postulaty producentów, do 31 grudnia 2018 r. ma obowiązywać zerowa stawka akcyzy.

 • Koniec z nielegalnymi papierosami z cygar

  Obecnie popularna stała się sprzedaż tzw. "cygar imprezowych", z których z łatwością można wyprodukować - w warunkach domowych - papierosy. Najtańsze tego typu cygara kosztują 1,5 zł. Jedno cygaro da się przerobić na 10 papierosów. Paczkę papierosów można więc mieć za 3 zł, a nie tak jak w sklepie za 14 zł. Wszystko dlatego, że stawka akcyzy na cygara jest niższa niż na papierosy. Ministerstwo

 • Ministrowie finansów za analizami ws. obłożenia akcyzą e-papierosów

  Ministrowie finansów państw UE wezwali Komisję Europejską do przeanalizowania działań, które miałyby na celu wprowadzenie do dyrektywy o stawkach akcyzowych definicji nowych produktów. W praktyce oznaczałoby to objęcie tym podatkiem e-papierosów.

 • Będzie kolejna podwyżka cen papierosów

  Producenci podali już nowe stawki hurtowniom. Najtańsze papierosy kupimy za 12,99 zł. Te ze średniej półki za 13,70 zł. Pudełko premium: 15,70 zł.

 • Państwo zarabia miliardy na opodatkowaniu papierosów

  Branża tytoniowa jest istotna dla budżetu naszego państwa. W 2017 roku, z tytułu akcyzy od branży tytoniowej do państwowej kasy wpłynęło 18,8 mld zł. Branża ta jest równie istotna dla handlu zagranicznego - wyroby tytoniowe to blisko 11 proc. wartości eksportu produktów rolno-spożywczych - wynika raportu Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

 • Ceny żywności i napojów bezalkoholowych w Polsce wyniosły 69 proc. średniej w Unii Europejskiej - podał Eurostat w opracowaniu. Ceny pieczywa stanowiły 68 proc. średniej w Unii. Z wyliczeń Eurostatu wynika, że najdroższymi krajami UE pod względem cen żywności były Dania, Austria i Luksemburg.

 • Senat za wprowadzeniem od 2019 r. akcyzy na m.in. na płyn do e-papierosów

  Senat bez poprawek zaakceptował w czwartek nowelizację ustawy o akcyzie, wprowadzającą podatek na płyn do e-papierosów i tzw. nowatorskie wyroby tytoniowe. Podatek na te wyroby zacznie obowiązywać w 2019 roku.