• Informacje na temat:

  ceny stali

Artykuły na temat: ceny stali
 • Stać nas na więcej, ale o podwyżce zapomnij

  Płace realne Polaków rosną. To jednak nie efekt podwyżek pensji, a spadku cen. Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu br. spadły o 0,2 proc. zarówno w stosunku rocznym, jak i w porównaniu z poprzednim miesiącem - ogłosił Główny Urząd Statystyczny. Oznacza to, że za tę samą ilość pieniędzy jesteśmy w stanie kupić więcej produktów.

 • Pod względem wielkości produkcji i sprzedaży stal nierdzewna oczywiście nigdy nie będzie rywalizować ze stalą czarną. Za to dynamicznie rosną parametry opisujące jej rynek. W roku 2013 wyprodukowano na świecie 38,5 mln ton stali nierdzewnych, a w roku 2014 już prawie 41,7 mln ton. Czyli o 8,3 proc. więcej.

 • Skoro zarabiamy coraz więcej, czemu stać nas na coraz mniej?

  W ciągu minionych 15 lat średnie zarobki Polaków wzrosły o blisko 200 procent. Daleko nam jednak do świętowania, bo przecież wzrosły także ceny. W efekcie często stać nas na coraz mniej. Tymczasem okazuje się, że nasza siła nabywcza zależy przede wszystkim od posiadanej waluty. Tylko jedna z nich, ta najstarsza na świecie, mimo biegu lat nie traci na wartości. Ta waluta to złoto.

 • Nie dla fuzji Tata Steel i ThyssenKrupp na rynku stali

  Komisja Europejska zakazała we wtorek utworzenia joint venture przez gigantów sektora stalowego, firmy Tata Steel i ThyssenKrupp. Zdaniem Komisji fuzja firm zmniejszyłoby konkurencję na europejskim rynku i w efekcie zwiększyło ceny różnych rodzajów stali.

 • Czy stać nas na więcej?

  ...zarówno ceny jak i wynagrodzenia. Porównując jednak dynamikę zmian cen i wynagrodzeń, zauważyć można, że wynagrodzenia rosły szybciej. Sprawdź, ile powinieneś zarabiać! Weź udział w  Ogólnopolskim...

 • Widoki i obawy na rynku stali

  W zasadzie powinniśmy się cieszyć, bo należymy do grupy tych krajów, w których i zużycie, i produkcja stali rośnie. Ale... Cała Unia Europejska spożytkowała w roku 2015 o około 50 mln ton mniej niż w roku 2007. To spadek o jedną czwartą. A my?

 • Święta tańsze niż przed rokiem. Sprawdź, na ile nas stać

  ...musimy wyłożyć 68,43 zł. Chociaż ceny są wyższe, możemy kupić więcej. Nasze wynagrodzenia wzrosły i potrzebujemy mniej czasu pracy, aby zarobić na podstawowe produkty. Osoba otrzymująca wynagrodzenie...

 • Na polskim rynku zaczyna brakować stali

  Firmy budowlane coraz dłużej muszą czekać na dostawy. Zużycie rośnie, ceny jeszcze nie - informuje "Puls Biznesu".

 • Koszty życia, czyli na co stać Polaków?

  Ceny w Polsce, czyli na co wydamy najwięcej? Dane na temat cen w Polsce corocznie publikuje GUS. Informacje zamieszczone w raporcie Ceny w gospodarce narodowej 2012 potwierdzają, że ceny towarów i usług wykazują rok do roku tendencję rosnącą. Przykładowo w 2012 roku ceny towarów i usług były wyższe w porównaniu z rokiem 2011 o 4,3 pp. Wzrost cen najlepiej obrazuje porównanie obecnych danych...

 • Ceny węgla energetycznego w australijskim porcie Newcastle w pierwszej połowie 2015 roku ceny będą testować wsparcie na poziomie 60 USD/tonę, a w całym 2015 roku wyniosą średnio 64 USD/tonę.