• Informacje na temat:

  ceny zboża

Artykuły na temat: ceny zboża
 • Wicepremier Pawlak o pensjach Polaków

  ...gospodarcze są dziś pod kontrolą rządów krajowych. Tak jest np. na rynku żywnościowym, gdzie m.in. z powodu pożarów w Rosji oraz zmian klimatycznych wzrosły ceny zboża na świecie, także w Polsce. - W zeszłym roku były narzekania na niskie ceny zboża, w tym roku niektórzy narzekają na zbyt wysokie ceny zboża, bo to też rzutuje na produkty żywnościowe. Widać z tego, jak połączona jest dzisiaj gospodarka...

 • Nawet o kilkanaście procent w ciągu tygodnia rośnie wartość zbóż na targowiskach. Z danych resortu rolnictwa wynika, że pod koniec ubiegłego miesiąca więcej płacono za dobrej jakości pszenicę, jęczmień czy pszenżyto. Wzrost cen ma związek z suszą oraz niepewną jakością tegorocznych zbiorów

 • ​Pracujący biedni: Harują, ale zarabiają grosze. Jest ich w Polsce coraz więcej

  ...mazurskiej wiosce. Opowiada o swoim losie: Niby mamy ziemię, a nie mamy nic, choć mąż od rana do nocy pracuje. Ciężko. Uprawiamy trochę zboża, jest trochę krów. Kiedyś były świnie, ale ceny na trzodę(...) po tej czy innej stronie politycznej sceny i teraz starają się tylko, jeśli nie ugrać coś dla siebie, to przynajmniej powalczyć o godne zejście z areny). Znaczy sytuacja jest faktycznie rewolucyjna...

 • Dobre plony z tegorocznych żniw. Zboże jednak gorszej jakości

  Ze wstępnych szacunków Krajowej Federacji Producentów Zbóż wynika, że tegoroczne plony będą większe od średniej z ostatnich lat i znacznie przekroczą prognozowane wielkości. Z tego powodu zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia nadwyżki. To jednak niejedyny problemem, kolejnym jest zawartość białka w roślinach uprawnych. Prawdopodobnie na skutek niskich wiosennych temperatur będzie ona o 3 pkt proc. niższa niż w ubiegłym roku.

 • ARR prognozuje wyższe ceny mleka i plony zbóż

  Ceny mleka będą jeszcze rosły, a ceny masła pozostaną na wysokim poziomie - oceniają eksperci Agencji Rynku Rolnego. Zbiory zbóż wyniosą 30 mln ton wobec 29,8 mln ton rok wcześniej - prognozują eksperci ARR. Zdaniem analityków, dalszy wzrost cen masła będzie hamowany barierą popytu.

 • Rolnicy nie chcą sprzedawać zboża, dlatego przetwórcy kupują ziarno głównie od firm handlowych - informuje Izba Zbożowo-Paszowa. Zdaniem tej organizacji, rolnicy raczej nie powinni liczyć na wzrost cen ziarna.

 • FAO: Ceny żywności na świecie nadal dołują

  Indeks cen żywności na świecie we wrześniu spadł o 6,0 proc. rdr, a w ujęciu mdm spadł o 2,6 proc. - podała Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (Food and Agriculture Organization of the United Nations, FAO). Indeks jest na najniższym poziomie od sierpnia 2010 r.

 • Mamy miliony ton rozbieżności?

  Rolnicy twierdzą, że dane Głównego Urzędu Statystycznego zawyżają produkcję zbóż, a przez to negatywnie wpływają na ceny ziarna - pisze "Nasz Dziennik".

 • KFPZ: pogarsza się jakość ziarna zbóż

  Padające deszcze w całym kraju istotnie utrudniają zbiory zbóż, a zboże pozostawione na polu gwałtowanie traci na jakości - powiedział PAP prezes Krajowej Federacji Producentów Zbóż Rafał Mładanowicz. Dodał, że rolnicy, którym uda się przeprowadzić żniwa, muszą ziarno dosuszać.

 • Lepsze zbiory zbóż w tym roku

  Zbiory zbóż w 2016 roku wyniosły 29,9 mln t, o 7 proc. więcej rdr - podał w środę GUS.