• Informacje na temat:

  ceny ziemi budowlanej

Artykuły na temat: ceny ziemi budowlanej
 • Tańsze działki budowlane

  Planujesz kupno działki budo wlanej? Zrób to teraz lub w ciągu najbliższych miesięcy. Ceny takich działek spadły w ciągu ostatniego roku średnio o 30 proc.

 • Inwestycje w ziemię mogą przynieść nawet kilkadziesiąt procent zysku

  Inwestycja w grunty budowlane jest bezpieczna, stabilna, a przy tym może przynieść duże zyski. Przy rosnącym popycie i ograniczonej podaży ceny ziemi będą stopniowo rosnąć. Grunt gruntowi jednak nierówny. Przed zakupem działki budowlanej trzeba dokładnie ocenić jej potencjał inwestycyjny.

 • Polska to nie jest kraj dla... Polaków

  Naszą ziemią obiecaną są Wielka Brytania (żyje tam ok. 685 tys. Polaków) oraz Niemcy (614 tys.). Potem długo, długo nic i mamy drugą zieloną wyspę, czyli Irlandię (113 tys. - w szczycie mieszkało tam(...) dlatego że nie mam gdzie wydawać na miejscu. Jedyny sklep z ciuchami ma taki badziew, że na bazarach w Polsce można się ubrać o niebo lepiej, a ceny jak w najlepszych butikach" - pisze autorka bloga...

 • Prawnicy: zmiany w obrocie ziemią rolną podwyższą ceny gruntów pod inwestycje

  Wejście w życie procedowanej obecnie ustawy dot. obrotu ziemią może spowodować wzrost cen działek przeznaczonych na cele inwestycyjne - przewidują prawnicy z kancelarii Gardocki i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni.

 • Anglia opłacalna i w Polsce

  Portugalczycy. Zaraz na początku zapytałem ich, co się u nich zmieniło, gdy ich kraj przyjęto do Unii Europejskiej? Odpowiedzieli, że przede wszystkim w górę poszybowały ceny ziemi i domów. Więc złapałem(...), że kupił ich kilka. A później faktycznie ceny ziemi w Polsce oszalały. Mogłem je sprzedawać, na każdej zarobiłem czterokrotnie.            Jeszcze trochę pieniędzy dosłał, a jego ojciec wybudował...

 • Czy deweloperzy podniosą ceny mieszkań?

  O ile zdrożały mieszkania na rynku deweloperskim? Jakich podwyżek możemy spodziewać się w najbliższym czasie? Jakie czynniki będą miały decydujący wpływ na wzrost cen ofertowych? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

 • Rynek nieruchomości mieszkaniowych dzieli się na mniejsze segmenty

  ...przy tym zaznaczyć, że inwestycje w ziemię rolną dokonywane są nie tylko ze względu na oczekiwany (rynkowy) wzrost wartości tego gruntu. Drugim ważnym źródłem dochodu jest bowiem wzrost ceny(...) mieście zna od podszewki. Trader rynku pierwotnego działa w relacjach B2B - współpracuje jednocześnie z deweloperami i doradcami ds. nieruchomości. Z pierwszymi negocjuje specjalne, obniżone ceny...

 • Ziemia rolna nadal w cenie

  Ceny ziemi rolnej w Polsce rosną sukcesywnie od początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Jest to jedyny segment rynku nieruchomości, który nie poddaje się wahaniom koniunkturalnym dotykającym pozostałe obszary tego rynku.

 • Ziemia na zawsze pozostaje w cenie?

  Zarówno ceny gruntów rolnych, jak najbardziej popularnych działek budowlanych w największych miastach wzrosły w stosunku do zeszłego roku.

 • Ceny działek budowlanych jeszcze wzrosną

  W związku z rosnącym popytem na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych, raczej nie zanosi się na spadki cen działek budowlanych. Wręcz przeciwnie - prawdopodobnie podrożeją. W cenie są przede wszystkim tereny w dużych miastach pod zabudowę wielorodzinną - tu koniunkturę nakręca program MdM.