• Informacje na temat:

  ceny złota

Artykuły na temat: ceny złota
 • Śnieg na wagę złota

  .... Wielu szuka więc oszczędności wynajmując za połowę ceny ludzi bez uprawnień lub sami ryzykują z szuflą na dachu.

 • Bitcoin uderzył w ceny złota

  Od końca listopada spadają ceny wszystkich metali szlachetnych. Nie tylko złoto tanieje, a powodem jest bitcoin.

 • Skoro zarabiamy coraz więcej, czemu stać nas na coraz mniej?

  W ciągu minionych 15 lat średnie zarobki Polaków wzrosły o blisko 200 procent. Daleko nam jednak do świętowania, bo przecież wzrosły także ceny. W efekcie często stać nas na coraz mniej. Tymczasem okazuje się, że nasza siła nabywcza zależy przede wszystkim od posiadanej waluty. Tylko jedna z nich, ta najstarsza na świecie, mimo biegu lat nie traci na wartości. Ta waluta to złoto.

 • Strona popytowa na rynku złota pozostaje silna. Siła rynków akcji na ogół jest czynnikiem sprzyjającym spadkom cen złota, jednak tym razem równie duży wpływ na ceny tego surowca mają oczekiwania dotyczące luzowania ilościowego w paru kluczowych gospodarkach świata, które wspierają zarówno notowania akcji, jak i złota.

 • Wynajmij sobie męża!

  Większość z nas zapewne zna kogoś, kto za niewielką opłatą pomaga sąsiadom i ich znajomym w drobnych pracach remontowych. Kiedyś na takie osoby mówiono "złota rączka". Dziś są to "mężowie do wynajęcia".

 • Złoto będzie tanieć. Ceny mogą być najniższe od czterech lat

  Ceny złota mimo ostatniej korekty pozostają w dłuższym trendzie spadkowym i będą dalej się obniżać. Inwestorów do wyprzedaży kruszcu skłaniają dobre sygnały płynące z amerykańskiej gospodarki i oczekiwanie podwyższenia stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. W tym roku możliwy jest spadek poniżej ceny 1200 dolarów za uncję - najniższej od 2010 r

 • Złoto robi wrażenie

  Szef Amber Gold miał złoty pomysł - oprzeć całą reklamę na złocie, a konkretnie na sztabkach złota. Chwyciło. Nie pierwszy raz. Nowożytna kariera złotego kruszcu zaczęła się w 1896 roku nad rzeką Yukon, na północy Kanady. Dzisiaj znowu przybywają tam setki poszukiwaczy. Także Polacy mogą do nich dołączyć. Tym bardziej, że wizy już nas nie obowiązują.

 • Złoto drożeje. Ceny kruszcu wzrosły o 20 proc.

  Czteroletnia bessa na rynku złota została przerwana znaczącą zwyżką jego cen. Od połowy grudnia ubiegłego roku wzrosły one aż o 20 proc. Wynika to głównie z niepokoju inwestorów o stan głównych gospodarek świata. Swoje pieniądze lokują oni w "bezpiecznej przystani", czyli inwestują w złoto.

 • Jajeczny biznes po polsku

  ...uwzględniając ich wyższą cenę). Ceny windują w górę W ostatnich tygodniach konsumentami i branżą spożywczą w Polsce wstrząsnął gwałtowny wzrost cen jaj kurzych. Jak poinformował Instytut Ekonomiki(...) podwyżkę ceny tego artykułu żywnościowego bardzo negatywnie zareagowali konsumenci. Nie można się temu dziwić, bo w latach 2006-2011 cena jajek w Polsce utrzymywała się na w miarę stałym poziomie...

 • Cena złota: Fundusze hedgingowe uciekają

  Rekordowa liczba zleceń dotyczących spadku cen za pośrednictwem kontraktów terminowych w portfelach funduszy hedgingowych.