• Informacje na temat:

  ceny żywca wieprzowego

Artykuły na temat: ceny żywca wieprzowego
 • Ceny produktów rolnych w czerwcu 2019 r.

  Ceny skupu podstawowych produktów rolnych, tj. pszenicy, żyta, żywca rzeźnego: wołowego, wieprzowego i drobiowego oraz mleka krowiego wzrosły w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego aż o 6,9 proc.

 • Ceny podstawowych produktów rolnych w marcu wzrosły o 4,4 proc.

  Ceny skupu podstawowych produktów rolnych, tj. pszenicy, żyta, żywca wołowego, żywca wieprzowego, drobiu i mleka krowiego w marcu wzrosły o 4,4 proc. rdr - podał GUS. W stosunku do lutego 2019 roku ceny wzrosły już o 2,1 proc. Zdaniem ekspertów znacznie powyżej oczekiwań wzrosła inflacja bazowa.

 • Ceny produktów zwierzęcych - nerwowo na rynku mięsa

  W marcu w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosły ceny skupu produktów zwierzęcych. W skali roku ceny skupu większości produktów rolnych były wyższe, z wyjątkiem cen żywca wieprzowego. Zdaniem ekspertów sytuacja na runku mięsa robi się bardzo nerwowa.

 • Ceny produktów rolnych w lutym 2017 r.

  Na rynku rolnym w lutym 2017 r., zarówno w skupie, jak i na targowiskach w skali miesiąca odnotowano wzrost cen większości podstawowych produktów rolnych z wyjątkiem cen żywca wołowego i wieprzowego. W porównaniu z notowaniami w lutym 2016 r. na obu rynkach wzrosły ceny produktów rolnych z wyjątkiem cen jęczmienia. Ponadto w skupie zmalały ceny owsa i drobiu, a na targowiskach pszenicy

 • Spadły ceny większości produktów

  W lutym br. w porównaniu ze styczniem br. spadły ceny większości produktów rolnych.

 • Ceny skupu podstawowych produktów rolnych, tj. pszenicy, żyta, żywca wołowego, żywca wieprzowego, drobiu i mleka w lipcu 2018 r., w stosunku do czerwca br., wzrosły o 1,5 proc., ale w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. spadły o 3,3 proc. - podał we wtorek GUS.

 • W maju na targowiskach bardzo drogo!

  Z danych GUS wynika, że na targowiskach ceny większości produktów rolnych wzrosły, najbardziej ziemniaków - o 138 proc. rdr.

 • ARR prognozuje wyższe ceny mleka i plony zbóż

  Ceny mleka będą jeszcze rosły, a ceny masła pozostaną na wysokim poziomie - oceniają eksperci Agencji Rynku Rolnego. Zbiory zbóż wyniosą 30 mln ton wobec 29,8 mln ton rok wcześniej - prognozują eksperci ARR. Zdaniem analityków, dalszy wzrost cen masła będzie hamowany barierą popytu.

 • To koniec taniego mięsa? W najbliższym czasie możliwy wzrost cen

  Majówkowy grill może być ostatnią okazją na zakup taniego mięsa. W ostatnich tygodniach obserwowaliśmy dynamiczny wzrost cen skupu żywca wieprzowego i drobiowego. W połowie kwietnia cena skupu żywca wieprzowego w Polsce była o ponad 40 proc., a mięsa drobiowego o 4,2 proc. wyższa niż na koniec 2018 r. - wynika z analizy ekspertów Banku BNP Paribas.

 • Ceny wieprzowiny w skupie i detalu są na szczycie. Kolejne miesiące przyniosą obniżki

  Ceny trzody chlewnej są najwyższe od 5 lat. Wzrost w ostatnich latach spowodował większą opłacalność hodowli świń, ale i wyższe koszty dla producentów mięsa i wędlin skupujących zwierzęta na ubój. Jednak zdaniem prezesa Gobarto obecnych poziomów nie da się długo utrzymać, a ceny mięsa w nadchodzących miesiącach będą spadać. Nie pozostanie to bez wpływu zarówno na sytuację branży, jak i na