• Informacje na temat:

  ceny żywności we francji

Artykuły na temat: ceny żywności we francji
 • Praca w Holandii za pośrednictwem agencji pracy

  Wiele osób najczęściej wyjeżdża do pracy zarobkowej do Niemiec, Anglii czy Francji, uważając, że duże kraje zapewniają automatycznie lepsze zarobki. Tymczasem równie atrakcyjne rynki pracy oferują mniejsze europejskie państwa. Jednym z nich jest Holandia, gdzie pracę najłatwiej znaleźć za pośrednictwem agencji pracy.

 • Ceny żywności ostro w górę! Emeryci i renciści tracą najwięcej

  Rosnące ceny żywności dotykają wszystkich konsumentów, ale najbardziej emerytów i rencistów, którzy nie korzystają z silnego wzrostu wynagrodzeń czy też transferów socjalnych z programu Rodzina 500 plus - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Praca w Holandii przez agencję pracy

  Wiele osób najczęściej wyjeżdża do pracy zarobkowej do Niemiec, Anglii czy Francji, uważając, że duże kraje zapewniają lepsze automatycznie zarobki. Tymczasem równie atrakcyjne rynki pracy oferują mniejsze europejskie państwa. Jednym z nich jest Holandia, gdzie pracę najłatwiej znaleźć za pośrednictwem agencji pracy.

 • Straszenie konsumentów chlebem za 10 zł to przesada. Ale niemal pewne są duże podwyżki cen masła - uważa Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności.

 • Tani pracownik pilnie poszukiwany

  Polski do prac sezonowych w rolnictwie, wyjazd bez konieczności wyrabiania zachodniej wizy jest atrakcyjny. We Francji przy zbiorach winogron, oliwek czy melonów można zarobić 43 zł za godzinę. To(...) zbiór przestanie być opłacalny - przyznaje wiceminister resortu pracy Stanisław Szwed. Z szacunków Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej wynika, że polskie rolnictwo potrzebuje 450-500

 • Kiedy ceny żywności zaczną rosnąć?

  Zgodnie z danymi GUS, od maja 2014 r. mamy do czynienia z utrzymującą się deflacją żywności i napojów bezalkoholowych, tj. spadkiem cen tych produktów w ujęciu rocznym. Przedmiotem poniższej analizy jest odpowiedź na pytanie, jak długo będziemy mieli jeszcze do czynienia z ujemnym tempem wzrostu cen żywności i napojów bezalkoholowych.

 • Polak się opłaca?

  ...specjalistów od marketingu i finansów. Np. robotnicy zatrudnieni przy taśmie dostają w przeliczeniu ok. 2 tys. zł netto. Do tego mogą liczyć na dodatek żywnościowy w wysokości ok. 100 zł miesięcznie. Firmy gwarantują również miejsce w hotelu robotniczym lub pomoc w wynajęciu mieszkania. Ceny żywności i usług w Czechach są podobne jak u nas. Oczywiście w Czechach zatrudniają się głównie mieszkańcy...

 • Drugi z rzędu spadek cen na aukcji GDT

  W zeszłym tygodniu odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global Dairy Trade (GDT) w Nowej Zelandii. Indeks cen GDT zmniejszył się na niej do 1 063 pkt. wobec 1 067 pkt. na poprzedniej aukcji, przeprowadzonej 1 sierpnia br. (spadek o 0,4 proc.), co było wyraźnie poniżej oczekiwań rynku przybliżanych kontraktami terminowymi na pełne mleko w proszku, odtłuszczone mleko w proszku oraz bezwodny tłuszcz mleczny na giełdzie w Nowej Zelandii.

 • Branża drobiarska: Konsumentów czeka szok. Jesienią mięso z kurczaków i indyków poważnie zdrożeje

  Branża ostrzega, że jesienią oraz zimą mięso z kurczaków i indyków może wyraźnie zdrożeć, m.in. z powodu trwającej suszy i rosnących kosztów zakupu paszy.

 • Konina z Polski podbija europejskie rynki

  Około kilkunastu tysięcy koni zimnokrwistych eksportuje się co roku z Polski do Włoch, gdzie konina trafia na tamtejsze stoły. Ogółem rocznie polski eksport koni wynosi 25-30 tys. tych zwierząt.