• Informacje na temat:

  chcę wynająć mieszkanie na co zwrócić uwagę

Artykuły na temat: chcę wynająć mieszkanie na co zwrócić uwagę
 • Pani Karolina mieszka sama w trzypokojowym mieszkaniu. Chciałaby wynająć pokój lub pokoje, np. studentom.

 • Wynajem - jak szybko i bezpiecznie wynająć mieszkanie

  Rozwój technologii sprawia, że znalezienie mieszkania do wynajęcia staje się coraz łatwiejszym zadaniem. Inteligentne narzędzia ułatwiające przeszukiwanie ofert, chatboty, interaktywne mapy czy elektroniczny dostęp do ksiąg wieczystych eliminują wiele czasochłonnych czynności związanych z poszukiwaniem odpowiedniego lokum. Jak szybko wynająć mieszkanie i na co zwrócić szczególną uwagę

 • Gonitwa, która nas zabija. Polacy stali się ofiarami walki o godną pracę

  Jeśli człowiek już coś w życiu ma, kupił mieszkanie, wybudował dom, zwykle na kredyt, to jest totalnie uwiązany. Zanim go sprzeda, mija półtora roku. Im większy lokal, tym dłużej. A trzeba z czegoś żyć. Łatwiej kupić bilet na samolot, wynająć kąt w Irlandii, niż każdego dnia wsiadać w pociąg Łódź – Warszawa.

 • Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie według WGN

  Każdy właściciel mieszkania chciałby wynajmować swój lokal najemcy, który płaci w terminie, dba o lokal, jest spokojny dla sąsiadów, kulturalny i podpisuje wynajem długoterminowy. Kiedy przychodzi czas na znalezienie nowego najemcy, zwykle rodzą się zrozumiałe obawy. Cały proces znalezienia tego właściwego najemcy dla niektórych może wiązać się z dużym stresem.

 • Planowanie kariery w niepewnych czasach

  ...namyśle wybrała trzyletnie studia licencjackie, które zamierzała uzupełnić odpowiednią specjalizacją. Udało jej się z dwiema koleżankami wynająć mieszkanie blisko uczelni. Pracę dostała od razu: co drugi(...) ostatnie pięć lat, bo tylko twoje najnowsze osiągnięcia dają pojęcie o tym, do czego aspirujesz i w jakim kierunku się rozwijasz. Staraj się też zwrócić uwagę na to, żeby każda aplikacja była skrojona pod...

 • Coraz więcej osób kupuje mieszkanie po to, by wprowadzić je na rynek najmu. Część z nich ma jednak spore obawy co do bezpieczeństwa wynajmu. Home Broker podpowiada, jak przy tej operacji zabezpieczyć swoje interesy, by inwestycja nie odbiła się nikomu czkawką.

 • 100 tys. stawia na Niemcy!

  ...znajomych. Kto nie ma takich kontaktów, może zwrócić się o pomoc do firmy doradczo-konsultingowej, która nie tylko pomoże znaleźć mieszkanie, ale też założy firmę i poprowadzi całą rachunkowość. - Taki(...): Tätigkeit im eigenem Namen). W tym przypadku nie jest wymagany żaden kapitał. Ale konieczny będzie niemiecki adres. Wystarczy wynająć tanie mieszkanko (np. za 200 euro) lub skorzystać z pomocy polskiego...

 • Rynek najmu mieszkań dla studentów rządzi się w pewnym sensie swoimi prawami. Jego szczyt przypada każdorazowo we wrześniu, przed rozpoczęciem roku akademickiego. Umowy zawierane są zwykle na czas oznaczony do końca czerwca, a w przypadku umów kilkuletnich, wynajmujący idą na rękę studentom godząc się np. na połowę stawki za okres wakacyjny. W innym wypadku właścicielom grozi 2-3 miesięczny brak najemcy. Na co studenci powinni uważać w tego typu umowach?

 • Cztery kąty - kupić czy wynająć?

  37 proc. Polaków mieszkających w budynkach wielorodzinnych deklaruje, że zajmowane lokale nie są ich własnością [1]. Wynajem nie cieszy się w Polsce popularnością, w przeciwieństwie do m.in. Niemiec, gdzie w ten sposób żyje co druga rodzina.

 • Mieszkanie plus coraz bliżej, gdzie ruszają budowy?

  Program Mieszkanie plus zaczyna przybierać coraz bardziej realnych kształtów. Około 1,1 tys. mieszkań, które mają powstać na warszawskich Odolanach, w całkiem atrakcyjnym punkcie miasta, to najświeższy hit. Warto jednak zwrócić uwagę, że niektóre pomysły budzą... zdziwienie.