• Informacje na temat:

  chcę zostać w ofe co zrobić

Artykuły na temat: chcę zostać w ofe co zrobić
 • Umowę z OFE podpisałam parę lat temu i mam tam już zgromadzone pieniądze. Zdecydowałam się pozostać w funduszu. Gdzie się składa oświadczenie i czy musi ono mieć jakąś konkretną formę? - chce wiedzieć Hanna z Gorzowa...

 • Środki z OFE trafią na indywidualne konta

  Środki z OFE zostaną przekazane na indywidualne konta, a szczegóły planu rządu ws. przyszłości OFE zostaną przedstawione w trakcie popołudniowej konferencji prasowej - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

 • Od 1.04. do 31.07. br. możesz zdecydować, gdzie chcesz odkładać pieniądze na emeryturę. Czy tyl ko w ZUS, czy również w OFE.

 • Operacja OFE: PiS chce oddać ludziom to, co jeszcze zostało

  Wkrótce się rozstrzygnie, czy przed wyborami ruszy proces mający doprowadzić do reprywatyzacji pieniędzy zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych.

 • ...emerytalnej – czyli 2,92 proc. wynagrodzenia. To niewiele, ale jednak ma znaczenie dla wysokości naszej przyszłej emerytury. Dwa lata temu zmieniły się przepisy emerytalne. Jeśli ktoś chciał pozostać w OFE(...) 4 lata – w 2020 roku. Tegoroczne okienko transferowe dotyczy też osób, które dwa lata temu zadeklarowały, że chcą pozostać w OFE i nie zamierzają tego zmieniać – jeśli nie złożą odpowiedniej...

 • Rząd chce likwidacji OFE jeszcze przed wyborami parlamentarnymi

  Jeszcze w tej kadencji rząd chce dokończyć likwidację Otwartych Funduszy Emerytalnych. Ma się to stać przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi - ustalili dziennikarze RMF FM. Proces likwidacji OFE zaczął poprzedni rząd - Donalda Tuska - przejmując połowę zgromadzonych tam pieniędzy. Teraz rząd Mateusza Morawieckiego chce to dokończyć.

 • Niektóre swoje środki finansowe – z polis, z OFE oraz z tak zwanego subkona w ZUS – możemy przekazać osobom uposażonym. Są to ci, których wskażemy, podpisując polisę z towarzystwem ubezpieczeniowym czy umowę z otwartym funduszem emerytalnym (OFE). Nasi eksperci odpowiadają na pytania czytelników dotyczące dziedziczenia pieniędzy z polis i składek emerytalnych. Polisa na...

 • Co zrobić z pieniędzmi w OFE? Do IKE czy ZUS?

  Biorąc jednak pod uwagę, że opłata przekształceniowa wynosi 15 proc., a podatek PIT według obecnych stawek jest wyższy, bo pierwsza stawka wynosi 18 proc., to wyliczenia pokazują, że wybór IKE przy obecnych stawkach jest nieco korzystniejszy niż ZUS.

 • Warto wiedzieć! Każdy, kto zdecyduje się pozostać w OFE, będzie mógł się rozmyślić w dowolnej chwili i przenieść całość składek do ZUS. Droga do ZUS to bilet w jedną stronę! Jednak(...). To czas na zapoznanie się z każdym jej przepisem. Później będą jeszcze trzy kolejne miesiące, żeby każdy mógł dokonać wyboru, czy chce oszczędzać tylko w ZUS, czy w ZUS oraz w OFE. Zakłada się...

 • Reprywatyzacja czy nacjonalizacja OFE

  Autorzy Planu Budowy Kapitału boją się, że gdyby dać nam możliwość natychmiastowego przeniesienia pieniędzy z OFE/funduszy inwestycyjnych do innych instytucji, to byśmy z niej skorzystali. To by oznaczało natychmiastowy kres OFE/FI.