• Informacje na temat:

  chf kurs prognozy

Artykuły na temat: chf kurs prognozy
 • Kurs funta wobec dolara obniżył się najbardziej od 31 lat

  Kolejny spadek odnotowała we wtorek brytyjska waluta - funt szterling - której kurs wobec dolara obniżył się o 1,3 proc. i wyniósł 1,3112 dolara - najniżej od września 1985 roku. To o 12 proc. mniej niż poziom sprzed referendum, które zadecydowało o Brexicie.

 • S&P może dziś podnieść prognozy dla Polski?

  Agencja S&P prawdopodobnie podąży śladem Moody's i jeszcze dziś podniesie prognozy dla polskiej gospodarki, wspierając tym samym złotego i rozbudzając nadzieje na korektę w górę ratingu w październiku.

 • Kurs EUR/USD rośnie kolejny dzień, wracając powyżej poziomu 1,13 dolara. Rynek zdaje się nabierać coraz większego przekonania, że na podwyżkę stóp procentowych w USA trzeba będzie zaczekać do grudnia.

 • Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocniejszego PLN po wczorajszym teście 2,5-letnich minimów na CHF/PLN.

 • W całym 2015 r. wzrost polskiego PKB powinien osiągnąć 3,6 proc. Spadek cen, który utrzyma się jeszcze na początku roku, wyhamuje. W efekcie RPP dokona obniżki stóp proc. o nie więcej niż 25-50 pb. Kurs EUR/PLN w drugiej połowie roku powinien ukształtować się na poziomie ok. 4,2. Dobra sytuacja gospodarcza w środowisku niskich stóp proc. stworzy korzystne warunki dla polskiego rynku akcji.

 • " Frankowiczom" pozostaje czekać na cud albo hojność polityków?

  Wysoki kurs franka niepokoi kredytobiorców, którzy posiadają zobowiązania w tej walucie. W Polsce kredyty we franku wzięło ponad 550 tysięcy osób, a łączna kwota pożyczek wynosi ponad 34 miliardy euro. W roku wyborczym politycy mnożą propozycje jak pomóc kredytobiorcom, mimo że w teorii powinni być świadomi ryzyka walutowego. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwiają się zwykli podatnicy i osoby

 • Szwajcarski frank coraz tańszy!

  Frank coraz tańszy. Sprawdzają się prognozy tych ekonomistów, którzy spodziewali się, że kurs szwajcarskiej waluty spadnie poniżej 4 złotych.

 • Wkroczyliśmy w epokę wysokiej zmienności

  Inwestuję na rynku walutowym już od ponad 30 lat, z lepszymi i gorszymi rezultatami. Przez przypadek rozpocząłem tę działalność w czasie, gdy dla waluty mojej ojczyzny - korony duńskiej - przyjęto sztywny kurs względem marki niemieckiej; były to lata 1982/1983.

 • Wpływ polityki banków centralnych na gospodarki państw europejskich?

  Usztywnianie ilościowe to duże ryzyko dla wzrostu gospodarczego w Europie, w szczególności dla strefy euro, w której nastąpiło spowolnienie. Zdaniem analityków Saxo Banku, największe obawy są jednak o Europę Środkowo-Wschodnią, w tym Polskę i Węgry.

 • Prognoza: Frank szwajcarski po 6 złotych?

  Bankructwo Grecji, podniesienie stóp procentowych przez Rezerwę Federalną oraz dalszy spadek cen ropy naftowej mogą wywołać wstrząs na rynkach finansowych. To skrajnie niekorzystny scenariusz, ale może się zdarzyć, że frank będzie kosztował nawet 6 zł - ostrzega Piotr Lonczak, analityk Cinkciarz.pl.