• Informacje na temat:

  chińska waluta

Artykuły na temat: chińska waluta
 • ​Jak emigrować to tylko tam - 80 500 nowych pełnych etatów

  ...rozwinięta gospodarka, która to uczyniła od 2011 roku) i... zwiększyła się ilość etatów. Duży jest chiński popyt na żywność, spore inwestycje po trzęsieniu ziemi w 2011 roku. Nowozelandzka waluta umocniła...

 • Niemiecki bank centralny część swoich rezerw ulokuje w chińskiej walucie. Poinformował o tym podczas spotkania w Hongkongu członek zarządu Bundesbanku Andreas Dombret.

 • Chiński juan - coraz ważniejszy w globalnej gospodarce

  W pierwszej połowie grudnia w centrum uwagi znalazły się banki centralne, które po raz ostatni w tym roku miały szansę zrewidować swoją politykę monetarną. Nieco w tle pozostała informacja dotycząca najnowszych zmian na rynku międzybankowym - od 12 grudnia bezpośrednia wymienialność chińskiego juana została poszerzona o siedem walut m.in. o złotego.

 • Waluty: Chiński juan czwartą walutą świata

  Chiński juan (RMB) awansował na czwarte miejsce wśród najbardziej popularnych walut w globalnych płatnościach, wyprzedzając japońskiego jena.

 • W zeszłym roku aż 1/3 wszystkich pieniędzy była wywieziona z kraju z pominięciem państwowej kontroli. Chińczycy uważają, że deponowanie oszczędności poza krajem jest bezpieczniejsze. Aż 60 proc. najbogatszych Chińczyków boi się rozwoju sytuacji w kraju. Tamtejszy bank centralny zapowiada więc wprowadzenie autorskiego wirtualnego pieniądza kontrolowanego przez rząd.

 • Czas na sztywne kursy walut na świecie

  Po trzęsieniu ziemi 15 stycznia spowodowanym porzuceniem pułapu kursu franka przez szwajcarski bank centralny świat zaczął interesować się sztywnym kursem walutowym w ujęciu globalnym. W Europie dopatrywano się podobieństw pomiędzy frankiem szwajcarskim a dwiema innymi walutami: koroną duńską (DKK) i koroną czeską (CZK).

 • Przegląd Walut Rynków Wschodzących: Po burzy...

  Waluty rynków wschodzących w niewielkim stopniu zostały "zakażone" ostatnim chaosem. Powrót apetytu na ryzyko jest zachęcający dla ryzykantów na rynkach wschodzących i innych. Jakakolwiek oznaka dużego konfliktu handlowego byłaby bardzo negatywna dla światowego ryzyka.

 • Dla wielu walut nadszedł czas przebudzenia?

  W ujęciu historycznym, cykle luzowania realizowanego przez amerykańską Rezerwę Federalną zbiegały się w czasie ze wzrostem kursu dolara amerykańskiego, ponieważ globalne delewarowanie skłania światowe rynki finansowe do szukania finansowania w USD.

 • Informacja o włączeniu chińskiego juana do grona walut rezerwowych poprawiła nastroje na sesji azjatyckiej, czego skutecznie nie zakłóciły nawet dość kiepskie odczyty indeksów PMI z Chin.

 • W środę rynki finansowe żyją fixingiem chińskiego juana, który drugi dzień z rzędu traci blisko 2 proc. Brak stabilizacji sytuacji przynosi drastyczne reakcję w przestrzeni FX. USD wstępnie zyskiwał, ale niepewność rynkowa zaczyna doskwierać dolarowi.