• Informacje na temat:

  chiny artykuły

Artykuły na temat: chiny artykuły
 • Chiny: Państwowy portal powiększa lukratywny biznes dzięki cenzurze

  Portal internetowy państwowego chińskiego dziennika "Renmin Ribao" powiększa kadrę internetowych cenzorów i czerpie korzyści ze świadczenia usług weryfikacji treści, wykorzystując znajomość najnowszych wytycznych rządu - podała w czwartek agencja Reutera.

 • Inwestycje w polską infrastrukturę nie mogą być w całości finansowane przez Chiny - Kowalczyk

  - Chcielibyśmy uniknąć sytuacji, w której inwestycje w infrastrukturę, takie jak Centralny Port Komunikacyjny, byłyby w całości finansowane przez Chiny; musi to być wsparcie, ale przy zachowaniu naszej kontroli - mówi minister Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

 • Prawdziwe przyczyny wojny handlowej USA

  Coraz więcej mówi się o "wojnie handlowej" pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a kilkoma spośród ich najważniejszych partnerów handlowych. Chiny boleśnie odczuwają wpływ ceł nałożonych przez Stany Zjednoczone na szeroki wachlarz towarów i odpowiadają groźbą działań odwetowych, czego efektem jest wymiana werbalnych ciosów pomiędzy dwoma największymi gospodarkami na świecie. Norman Boersma z zespołu

 • Polskie jabłka mają szansę podbić chiński rynek. Politycy usunęli bariery administracyjne, do akcji przystępują producenci

  Chiński rynek otwiera się na polskie jabłka. Teraz wszystko zależy od przedsiębiorców - powiedział podczas wizyty w Polsce chiński minister ds. jakości żywności. Polscy producenci już biorą sprawy w swoje ręce. 19 grup producenckich zrzeszonych w organizacji Appolonia podpisało porozumienie o współpracy z platformą dystrybucyjną Shanghai Poland China Trading Company. Dotyczy ono zakupu produktów żywnościowych z Polski i ich promocji w Chinach. Strategicznym partnerem logistycznym platformy...

 • Czy Polska skorzysta na Nowym Jedwabnym Szlaku, jak inne kraje UE?

  Niemieccy przedsiębiorcy entuzjastycznie reagują na koncepcję nowej sieci transportowej, łączącej Europę z Chinami. Rosjanie już tworzą z Azjatami wspólne węzły szybkich kolei. U nas brakuje jednoznacznego stanowiska rządu i publicznej debaty na temat współpracy z Państwem Środka w celu rozwoju polskiej gospodarki. Czas podróży między Pekinem i stolicą Rosji spadnie z obecnych 6,5 dnia do zaledwie 33 godzin.

 • Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej i policji zatrzymali na bazarze w Wólce Kosowskiej blisko 45 tys. sztuk podróbek o wartości ok. 3,5 mln zł - poinformowano w środę w komunikacie Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

 • - Chińskie media muszą mieć większe oddziaływanie w świecie i lepiej i dobitniej przedstawiać stanowisko Chin oraz partii rządzącej - powiedział w piątek chiński prezydent Xi Jinping, wizytując chińską agencją prasową oraz chińskie radio i telewizję.

 • Dobre perspektywy dla branży meblarskiej

  Produkcja mebli jest tą branżą przetwórstwa, która w II kw. br. charakteryzowała się największym stopniem wykorzystania mocy produkcyjnych (87,1 proc. wobec 78,3 proc. w całym przetwórstwie).

 • Chińskie inwestycje w Europie Środkowej są obciążone politycznie

  Chińskie inwestycje w Europie Środkowej nie są zabiegami czysto gospodarczymi i neutralnymi, a ich struktura sugeruje cele strategiczne i polityczne - ocenił w środę na łamach dziennika "Financial Times" ekspert z amerykańskiego think tanku AEI.

 • Rok 2015 zdeterminowany płynnością, popytem i polityką

  Analiza Euler Hermes: 2014 rokiem rozczarowań, zakłóceń i rozbieżności; rok 2015 zdeterminowany płynnością, popytem i polityką.