• Informacje na temat:

  chiny pmi

Artykuły na temat: chiny pmi
 • Philip Morris stworzy blisko 700 nowych miejsc pracy i zainwestuje ponad 150 mln zł w nowe centrum

  Międzynarodowy koncern tytoniowy Philip Morris International (PMI) rozpoczął budowę na terenie swojej fabryki w Krakowie centrum biurowo-produkcyjnego o wartości 150 mln zł. Inwestycja przyniesie w ciągu kilku najbliższych lat blisko 700 nowych miejsc pracy.

 • Chiny straszą rynki!

  2016 rok nie mógł rozpocząć się gorzej dla posiadaczy akcji. Kolejna panika rynkowa w Chinach doprowadziła do wstrzymania sesji na parkiecie w Szanghaju, co wymiernie przekłada się na nastroje w Azji i Europie. Zapowiada się gorący początek roku.

 • Opublikowany o godzinie 03:45 indeks wyniósł 47 punktów, podczas gdy konsensus zakładał publikację na poziomie 47,5 pkt. przy poprzedniej wartości 47,3 pkt. To wystarczyło, aby inwestorzy ponownie zaczęli wyprzedawać waluty krajów zależnych od gospodarki Chin, czyli Australii i Nowej Zelandii

 • Środowa sesja na Wall Street przebiegała pod znakiem spadków. W centrum uwagi znalazły się komentarze prezesa EBC Mario Draghiego oraz odczyty indeksów PMI z największych światowych gospodarek.

 • Obniżona zmienność na rynkach finansowych może uśpić czujność i zwiększa wrażliwość walut na nieprzywdziane wydarzenia. Przy wyciszeniu ryzyk politycznych (rozmowy USA-Chiny, brexit), na ważności mogą zyskać dane makro.

 • Chiny stoją na rozdrożu

  Chińska gospodarka stoi na rozdrożu. Zdaniem ekonomistów problemy z eksportem zapowiadają większe problemy Chin. Analitycy wskazują, że Chińczycy będą walczyć w obronie juana kosztem własnych rezerw walutowych.

 • Rynki finansowe: Chiny nadal straszą

  Gwałtowna korekta, która niedawno nawiedziła chińską giełdę, wywołała paniczną reakcję inwestorów na całym świecie. Te wydarzenia utwierdzają mnie w przekonaniu, że inwestorzy zapomnieli o fundamentalnych regułach rządzących rynkami finansowymi - cykliczności i zmienności uważa Radosław Piotrowski, zarządzający funduszami Union Investment TFI.

 • Naturalnie nie tylko odczyty PMI będą istotne dziś czy w najbliższych dniach dla par walutowych, które omawiamy, niemniej będą one niewątpliwie mieć swoje znaczenie.

 • Bank w nieantycypowanym ruchu luzuje politykę - waluta się umacnia. Dane PMI wypadają najsłabiej od lat - indeks giełdowy mocno rośnie. Takie rzeczy - tylko w Chinach.

 • Walka z kryzysem może kosztować Chiny recesję

  Nietrafione inwestycje są zawsze bolesne. Nawet jeśli inwestuje się pieniądze nie swoje, lecz podatników i nikt nie ponosi bezpośredniej odpowiedzialności za błędne decyzje, to kac dotyka wszystkich w postaci wolniejszego wzrostu w przyszłości. Kiedy nietrafione inwestycje finansowane były kredytem, kac jest jeszcze boleśniejszy - kapitał tracą wierzyciele, którzy sami działają zwykle na silnym lewarze. Spowolnienie może zamienić się w poważny kryzys.