• Informacje na temat:

  chmura pyłu wulkanicznego

Artykuły na temat: chmura pyłu wulkanicznego
 • Nie wróciłeś z zagranicy? Poproś o dłuższy urlop

  Pracownik, który z powodu chmury pyłu wulkanicznego nie może wrócić z zagranicznej wycieczki, ma prawo wystąpić do pracodawcy o przedłużenie urlopu wypoczynkowego lub o urlop bezpłatny.

 • Nawet kilka milionów złotych mogły stracić porty lotnicze przez zamknięcie nieba po erupcji islandzkiego wulkanu. Wszystkie polskie lotniska odnotowały spadek liczby pasażerów, ale nie wszystkie już podliczyły straty.

 • Pył z wulkanu Grimsvotn nie zakłóca ruchu lotniczego w polskiej przestrzeni powietrznej, mimo że jego śladowe ilości znajdują się w północno-zachodniej części kraju - poinformował w środę PAP rzecznik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Grzegorz Hlebowicz

 • Nie wróciłeś z zagranicy? Poproś o dłuższy urlop

  Pracownik, który z powodu chmury pyłu wulkanicznego nie może wrócić z zagranicznej wycieczki, ma prawo wystąpić do pracodawcy o przedłużenie urlopu wypoczynkowego lub o urlop bezpłatny.

 • Enion konsekwentnie odmawia wypłat bonifikat i odszkodowań za styczniową awarię energetyczną na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Dystrybutor energii tłumaczy, że to nie on zawinił, a pogoda. Niespodziewanie Enion znalazł także nowy argument popierający jego postawę - przypadek chmury pyłu wulkanicznego znad Islandii.

 • Nie było wycieczki? I tak zapłacisz za jej przygotowanie

  Biura podróży konsekwentnie odmawiają wypłat 100 proc. kosztów wycieczek, do których nie doszło z powody zawieszenia lotów nad Europą. Chmura pyłu wulkanicznego w połowie kwietnia uniemożliwiła wyjazd na wypoczynek kilku tysiącom Polaków. Teraz starają się oni odzyskać pieniądze z - jak się okazuje - marnym efektem.

 • W wakacje czeka nas kolejny koszmar?

  Chmura pyłów po erupcji islandzkiego wulkanu Grimsvotn nie powinna w najbliższych dniach spowodować nawet częściowego zamknięcia europejskiej przestrzeni powietrznej - poinformowała w poniedziałek europejska agencja nadzorująca ruch lotniczy Eurocontrol.

 • O niewielkiej Islandii niedawno głośno stało się za sprawą jej kłopotów gospodarczych. Jeszcze głośniej było o niej słychać z powodu referendum, w którym obywatele tego kraju opowiedzieli się przeciw wypłacie odszkodowań rządom Wielkiej Brytanii i Holandii z tytułu strat związanych z bankructwem banku Icesave.

 • Z powodu unoszącej się chmury pyłów wulkanicznych w środę na kilka godzin zamknięto cztery niemieckie lotniska i odwołano ok. 450 lotów. Jednak wkrótce ruch lotniczy powinien wrócić do normy, gdyż chmura po erupcji islandzkiego wulkanu Grimsvotn powoli znika.

 • Strata operacyjna LOT-u: 335,3 mln zł

  PLL LOT za 2009 r. odnotował stratę operacyjną w wysokości 335,3 mln zł - poinformował prezes spółki Sebastian Mikosz. 31 mln zł linia straciła w związku z zamknięciem w kwietniu przestrzeni powietrznej nad Polską z powodu chmury pyłu wulkanicznego.