• Informacje na temat:

  choroba creutzfeldta jakoba

Artykuły na temat: choroba creutzfeldta jakoba
 • ABC szczepień ochronnych

  ...zmodyfikowane genetycznie hodowle komórkowe lub wytwarzane przez nie produkty. Chorobami zakaźnymi są m.in.: bakteryjne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, bąblowica i wągrzyca, biegunki o etiologii infekcyjnej lub nieokreślonej u dzieci do lat 2, błonica, borelioza z Lyme, bruceloza, chlamydiozy i inne zakażenia nierzeżączkowe układu moczopłciowego, cholera, choroba Creutzfeldta...

 • Straszliwa, śmiertelna choroba znowu u granic Polski!

  W Niemczech odkryto pierwszy od 2009 roku przypadek choroby szalonych krów. Dotknięte nią było 10-letnie zwierzę, które trafiło do rzeźni. Poinformowała o tym organizacja World Organisation for Animal Health z siedzibą w Paryżu.

 • Po wykryciu pierwszego w Polsce przypadku zachorowania krowy na BSE Unia Europejska chce, abyśmy wprowadzili pełne procedury zapobiegające rozprzestrzenianiu się tej choroby. Wicepremier Jarosław Kalinowski zapewnia, że nasze mięso jest zdrowe, a spółki giełdowe na razie nie spodziewają się znacznego spadku popytu na wołowinę.

 • Unia Europejska wstrzymała się przed podjęciem decyzji o ewentualnych restrykcjach w handlu rolnym z Polską, dając nam dodatkowy czas na wykazanie, że w kraju nie ma zagrożenia chorobą szalonych krów.

 • Polska jest za zniesieniem obowiązującego od 2003 r. unijnego zakazu stosowania mączki mięsno-kostnej w paszach dla świń i drobiu, wprowadzonego w reakcji na epidemię choroby wściekłych krów. Polski wniosek trafi w poniedziałek pod obrady ministrów rolnictwa "27".