• Informacje na temat:

  ciekawe studia

Artykuły na temat: ciekawe studia
 • Dobrze płatne i ciekawe oferty pracy czekają na kobiety w branży nowych technologii

  ...przez Siemens i Fundację Edukacyjną "Perspektywy" wynika, że w ciągu ostatnich pięciu lat zwiększył się on o 6 proc. Coraz więcej maturzystek wybiera także nauki ścisłe i technologiczne na studiach(...) kluczowych dla branż STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) wynosi zaledwie 13 proc. - Pokutują stereotypy. Kobiety nie decydują się na studia stricte techniczne, a rodzice też ich do...

 • Uczelnie dwoją się i troją, by przyciągnąć do siebie kandydatów, zwłaszcza w czasach nadchodzącego niżu demograficznego. Na przyszłych studentów jak magnez mają działać oryginalne kierunki studiów.

 • Gdzie do pracy po studiach dziennikarskich?

  Połowa absolwentów dziennikarstwa zarabiała w mediach powyżej 4500 zł brutto - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak z 2013 roku. Co ważne, 27 proc. osób po studiach dziennikarskich pracowało w swojej branży.

 • Standard & Poor's: 42 proc. naszych rodaków posiada wiedzę ekonomiczną

  Zdaniem analityków Agencji Standard & Poor's 42% naszych rodaków posiada wiedzę ekonomiczną pozwalającą na podejmowanie świadomych decyzji finansowych, wyniki z Globalnego Badania Poziomu Edukacji Finansowej S&P.

 • Maturzysto, te studia dadzą pracę

  Mamy dobrą i złą wiadomość. Zła brzmi: Żadne studia nie gwarantują intratnej posady. Dobra: Niektóre z nich, przynajmniej statystycznie, dobrze rokują. To jednak nie wszystko. Czasy, w których(...). Dotyczy to zwłaszcza osób, które po studiach podejmują się pracy programisty, specjalisty IT czy po prostu informatyka. Zarobki  grup zawodowych związanych z IT zawsze plasują się wysoko w różnego rodzaju...

 • Druga strona taśmy

  Ciekawe, że tak mało osób interesuje się dziennikarzami, którzy upublicznili rozmowy ministra Bartłomieja Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką. Ale czy na pewno mało osób?

 • Świetne zarobki i ciekawa praca to twoje marzenie? Zostań programistą

  ...nauczają programowania metodologią boot camp.  - Jeśli interesujesz się programowaniem i chcesz zacząć robić to zawodowo, możesz zapisać się albo na studia podyplomowe albo wybrać kurs boot camp. To...

 • CD PROJEKT objął w Spokko większościowy pakiet udziałów, pozostałe przypadną na kluczowe osoby odpowiedzialne za proces produkcji i koncepcję projektu. Grupa udostępni nowej spółce m.in. prawo do wykorzystywania posiadanego IP oraz dostęp do zaplecza twórczego i biznesowego studia CD PROJEKT RED.

 • Szturm na (niektóre) studia

  Choć maturzyści coraz częściej myślą o pracy zgodnej z kierunkiem wykształcenia, to nadal sporą popularnością cieszą się takie studia, które gwarancji zatrudnienia nie dają.

 • PrimeBit Games, notowany na NewConnect producent gier, rozpoczyna współpracę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wspólnie utworzą nowe specjalizacje na wydziale informatyki - "Inżynieria gier komputerowych" i "Grafika w rozrywce cyfrowej". Zajęcia poprowadzą praktycy ze studia PrimeBit Games, którzy przygotują studentów do pracy na stanowiskach takich jak projektant czy