• Informacje na temat:

  co dalej z deputatem węglowym dla emerytów

Artykuły na temat: co dalej z deputatem węglowym dla emerytów
 • Pomysł na deputat węglowy

  Po 17 listopada komitet obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej ws. projektu ustawy o deputacie węglowym dla emerytów górniczych wypowie się o rządowym pomyśle na jednorazową wypłatę w zamian za zrzeczenie się prawa do deputatu.

 • Jest nowy projekt dotyczący deputatów węglowych

  Nowy projekt ws. deputatów węglowych dla emerytów górniczych zostanie w sierpniu skierowany do KPRM, celem wpisu do wykazu prac legislacyjnych i dalej do uzgodnień międzyresortowych - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski w odpowiedzi na interpelację poselską.

 • Uwaga: Deputaty węglowe dla emerytów do likwidacji!

  JSW(spółka giełdowa) rozważa likwidację od 2015 r. roku uprawnień m.in. emerytów i rencistów do bezpłatnego węgla.

 • Kompania Węglowa likwiduje deputaty węglowe

  Dramatyczna sytuacja w Kompanii Węglowej spowodowała że wdrażany jest przyspieszony plan restrukturyzacji grupy. Obecny zarząd likwiduje deputaty do bezpłatnego otrzymania węgla które mają obowiązywać od stycznia 2015 r. - podała KW w komunikacie.

 • W listopadzie komitet ekonomiczny rządu omówi projekt ustawy o deputacie węglowym

  W listopadzie komitet ekonomiczny rządu ma zająć się opracowanym w resorcie energii projektem Ustawy o deputacie węglowym dla emerytów górniczych. Koszt przyjętych w projekcie rozwiązań oszacowano na ok. 400 mln zł rocznie - wynika z informacji Ministerstwa Energii.

 • Górnicy chcą pozwać Kompanię Węglową

  Związkowcy chcą złożyć pozew przeciwko Kompanii Węglowej. Chodzi o decyzję zarządu spółki w sprawie deputatu węglowego. Od stycznia nie będzie on wypłacany m.in. emerytom i rencistom.

 • Wielki test dla premier Kopacz: Jak uratować górnictwo?

  Międzyresortowy zespół ds. funkcjonowania górnictwa opowiada się za powiązaniem długoterminowymi kontraktami, opartymi na niebieżących cenach, spółek energetycznych z kopalniami - poinformował dziennikarzy Jerzy Pietrewicz wiceminister gospodarki.

 • Tchórzewski: 240 tys. rodzin emerytów górników dostanie po 10 tys. zł rekompensaty za deputaty węglowe

  Będą wypłaty rekompensat za utracone deputaty węglowe - zapowiedział w Sejmie minister energii Krzysztof Tchórzewski. Rodziny emerytów górników dostaną jeszcze w tym roku po 10 tys. zł. Według szacunków ma to kosztować budżet ponad 2 mld zł.

 • Bardzo mocny cios w górnicze przywileje

  Porozumienie zawieszające na trzy lata część zapisów obowiązującego w spółce układu zbiorowego pracy zawarł w poniedziałek zarząd Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) ze związkami zawodowymi. Na lata 2015-2017 zawieszono m.in. uprawnienia emerytów i rencistów górniczych do bezpłatnego węgla.