• Informacje na temat:

  co dzisiaj na ukrainie

Artykuły na temat: co dzisiaj na ukrainie
 • ​Języki wschodnioeuropejskie pomogą w karierze

  Dawno minęły czasy, w których komunikatywny angielski w CV był wystarczający do znalezienia dobrej pracy. Dzisiaj znajomość tego języka na bardzo wielu stanowiskach jest nie tylko pożądana, ale wręcz oczywista. Na popularności zyskują natomiast języki wschodnioeuropejskie. Posługiwanie się nimi często oznacza wysokie zarobki i krótki czas poszukiwania pracy.

 • Polski węgiel nie pomoże Ukrainie

  Ukraina: Stan kryzysowy to ponowne zwrócenie uwagi na konflikt w Donbasie. Rząd Ukrainy podjął w środę decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w sektorze energetycznym.

 • Związkowcy z zakładu Alstom Konstal w Chorzowie obawiają się zwolnień

  ...firm zewnętrznych była wcześniej zatrudniona w Alstomie, ale przeszła do tych spółek. W odpowiedzi na informację związkowców dyrektor komunikacji Alstomu w Europie Środkowo-Wschodniej i na Ukrainie(...) w grupie - dzisiaj pracuje w nim łącznie około 1,1 tys. pracowników". "Zakład w Chorzowie produkuje przede wszystkim na eksport, uczestnicząc w projektach takich jak metro dla Rijadu. Alstom...

 • Polska pod ramię z MFW pomoże Ukrainie

  Podobnie jak w październiku, tym razem również - podczas wizyty wicepremiera Mateusza Morawieckiego w Stanach Zjednoczonych - doszło do spotkania z szefową Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Dyskusja dotyczyła wsparcia dla Polski, w tym utrzymania elastycznej linii kredytowej, chociaż w mocno ograniczonym stopniu. Wicepremier potwierdził w rozmowie z Interią, że decyzja z 2016 r. pozostaje w sile.

 • Imigranci w Polsce - rynek pracy będzie potrzebować miliona osób

  ...imigranci z Azji i Afryki. - W Polsce mamy dzisiaj 38,5 mln ludzi, z tego ponad 3 mln żyje za granicą, czyli tak naprawdę mamy tylko 35,5 mln. Dzietność jest na bardzo niskim poziomie, co jeszcze zwiększa(...) Jankiewicza istotna jest również pomoc w powrocie do kraju tych Polaków, którzy od II wojny światowej mieszkają na terenach Europy Wschodniej. Na Ukrainie mieszka łącznie ponad 700 tys. Polaków...

 • Ukraina wznowiła import gazu z Rosji

  Ukraina wznowiła ostatnio wstrzymany w połowie czerwca import gazu z Rosji - poinformował operator ukraińskich gazociągów, państwowa spółka Ukrtranshaz. Do końca grudnia na Ukrainę będzie tłoczone 43,5 mln metrów sześciennych surowca na dobę.

 • Co dziesiąty aktywny zawodowo Polak pracuje za granicą

  ...osiedlania się w Polsce. Artur Satora wskazuje, że wciąż dużo ludzi rodzi się na Ukrainie. Ludzie z tego kraju mogą znaleźć u nas pracę. Główny Urząd Statystyczny zaprezentuje nową prognozę demograficzną pod koniec tego roku. Dzisiaj obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Różne szacunki wskazują, ze od wejścia Polski do Unii Europejskiej nasz kraj opuściło od kilkuset tysięcy do ponad...

 • Ukraina wprowadza moratorium na spłatę długu wobec Rosji

  - Rząd Ukrainy wprowadził moratorium na spłatę długu wobec Rosji wynoszącego w sumie ok. 3,582 mld dolarów w związku z zakupieniem przez Rosję pod koniec 2013 roku ukraińskich obligacji na sumę 3 mld dol. - poinformował w piątek ukraiński premier Arsenij Jaceniuk.

 • Bez pracowników z zagranicy polska gospodarka może mieć kłopoty

  Zachodzie, dlatego polscy pracodawcy zwracają uwagę na konieczność podwyższenia zarobków oraz wprowadzenia ułatwień prawnych dla Ukraińców. Kwestie zatrudniania cudzoziemców omawiano dzisiaj na...

 • Sawczenko: Na Ukrainie doszło do ekonomicznego ludobójstwa

  - To, co się dzieje dziś na Ukrainie można nazwać ekonomicznym ludobójstwem. W ostatnich latach wymarło więcej ludzi, więcej ludzi doprowadzono na skraj nędzy niż podczas wojny - mówi w wywiadzie dla "DGP" Nadia Sawczenko.