• Informacje na temat:

  co ma wpływ na bezrobocie w województwach

Artykuły na temat: co ma wpływ na bezrobocie w województwach
 • Zawodówki obniżają bezrobocie

  Najmniej osób bez pracy jest w tych województwach, w których najwięcej ludzi ma wykształcenie zasadnicze zawodowe. Najlepszy przykład to Wielkopolska i Śląsk, gdzie ceni się posiadanie konkretnego fachu.

 • Stopa bezrobocia w grudniu wyniosła w Polsce 6,6 procent

  Stopa bezrobocia w grudniu wyniosła 6,6 proc. wobec 6,5 proc. w listopadzie ub. roku - poinformował GUS.

 • MPiPS: Szacunkowe bezrobocie na koniec stycznia wzrosło do 14,2 proc.

  ...2012 roku - wyjaśnił resort pracy w komentarzu. Zgodnie z komunikatem bezrobocie w styczniu br. wzrosło we wszystkich województwach, a wzrost ten zamknął się w przedziale od 0,6 pkt proc. (woj(...)W założeniach do budżetu na 2013 r. rząd przyjął, że bezrobocie na koniec tego roku wyniesie 13 proc. - Szacunkowa stopa bezrobocia rejestrowanego (na podstawie liczby pracujących z końca grudnia...

 • Stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 6,5 proc.

  Stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 6,5 proc. wobec 6,6 proc. w październiku - podał GUS.

 • MPiPS: 500 mln zł na walkę z bezrobociem

  Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła na koniec grudnia 2012 roku 13,3 proc. wobec 12,9 proc. na koniec listopada ub. r. - szacuje resort pracy w komunikacie. W analogicznym okresie 2011 r. bezrobocie wyniosło 12,5 proc.

 • Bezrobocie w Polsce najniższe od grudnia 2008 roku

  Poprawia się sytuacja na polskim rynku pracy. Główny Urząd Statystyczny podał, że w lipcu stopa bezrobocia wyniosła 10,1 proc., czyli była mniejsza o 0,2 punktu procentowego niż w czerwcu. Dane te są zgodne z wcześniejszymi szacunkami ministerstwa pracy. To najniższy odczyt od grudnia 2008 roku.

 • GUS: Trudna wiosna na rynku pracy?

  ...rokiem i 76 tysięcy mniejsza niż w marcu. Bezrobocie spadło we wszystkich województwach. W kwietniu przedsiębiorcy zgłosili do pośredniaków 110 tysięcy miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. To o 7,7(...) tysięcy. Biorąc pod uwagę okres relatywnie lekkiej zimy, mającej znaczący wpływ na działalność firm w budownictwie czy rolnictwie oraz aktualny rozruch w segmencie prac sezonowych w ogóle, dużo...

 • Stopa bezrobocia w lipcu taka jak w czerwcu

  Osoby bezrobotne zarejestrowane w urzędach pracy1 w końcu czerwca 2018 r. stanowiły 5,9% cywilnej ludności aktywnej zawodowo. Stopa bezrobocia rejestrowanego obniżyła się zarówno w porównaniu z marcem 2018 r., jak i w odniesieniu do analogicznego okresu poprzedniego roku odpowiednio o 0,5 i 1,1 p.proc.

 • Brak wsparcia dla ponad 350 tys. osób!

  Stopa bezrobocia w kwietniu wyniosła 12,6 proc. wobec 13,1 proc. w marcu - poinformował w środę GUS. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w końcu kwietniu wyniosła 2 mln 43,5 tys. osób. Jednak Ministerstwo Finansów w tym roku zmniejszyło 70 proc. środki na walkę z bezrobociem.

 • GUS podał dobre dane z rynku pracy za czerwiec

  Stopa rejestrowanego bezrobocia w czerwcu 2018 roku wyniosła 5,9 proc. - podał dziś Główny Urząd Statystyczny. Wcześniej ministerstwo pracy podało, że - zgodnie z szacunkami resortu - stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 5,9 proc. Analitycy ankietowani przez PAP Biznes szacowali, że stopa bezrobocia w ubiegłym miesiącu wyniosła 5,9 proc. Ponadto, jak podał GUS, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w czerwcu 967,9 tys. wobec 1.002,2 tys. osób przed miesiącem. Milion...