• Informacje na temat:

  co oznacza upadłość konsumencka

Artykuły na temat: co oznacza upadłość konsumencka
 • Jestem samotną emerytką. Kiedy popsuła mi się pralka, wzięłam pożyczkę na nową, potem kolejną – na leczenie, bo poważnie zachorowałam. Mam teraz długi, których nie jestem w stanie spłacić. Czy to prawda, że mogłabym się ich pozbyć, ogłaszając upadłość? – pyta Liliana z Zamościa.

 • Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości jest bardzo ważne - niezłożenie go w odpowiednim terminie powoduje oddalanie wniosku o upadłość konsumencką.

 • Na czym polega upadłość konsumencka

  ...lawinowo wzrosła. Od stycznia do końca września 2015 r. z możliwości ogłoszenia upadłości skorzystało ok. 1300 osób. Przypominamy na czym polega upadłość konsumencka, jak wyglądają formalności i procedury. Ogłoszenie upadłości oznacza, że konsument zostaje oficjalnie uznany za niewypłacalnego. Syndyk sprzedaje jego majątek i decyduje, w jaki sposób ma zostać spłacona część długów. Pozostałe...

 • Ekspert: Kogo wyklucza upadłość konsumencka?

  Zdaniem ekspertów, jeśli nie dajemy sobie rady ze spłatą długów, lepiej złożyć wniosek o upadłość konsumencką niż brnąć w kolejne pożyczki.

 • Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba osób, które ogłaszając upadłość, wychodzą z pętli zadłużenia. Jest to efekt zmiany przepisów – na takie, które rzeczywiście to umożliwiają.

 • Upadłość konsumencka coraz bardziej popularna

  W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 r. w Monitorze Sądowym i Gospodarczym opublikowano informacje o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej względem 2778 osób. Z roku na rok instytucja konsumenckiej upadłości cieszy się coraz większą popularnością, a eksperci wskazują, że taka formuła bankructwa może odgrywać jeszcze większą rolę.

 • Mam poważne problemy finansowe. Zaciągam kolejne kredyty, by spłacić poprzednie. Czy mogę ogłosić upadłość konsumencką? Słyszałem, że to nie jest taka prosta sprawa. Proszę o radę.

 • Upadłość konsumencką ogłasza ponad 6 tys. Polaków rocznie

  Już 18 osób dziennie składa w Polsce wniosek o upadłość konsumencką. Rocznie na taki krok decyduje się kilka tysięcy osób. Zdaniem ekspertów, ich liczba powinna być jednak przynajmniej kilkukrotnie większa. Pomóc może w tym zmiana przepisów umożliwiająca ogłoszenie upadłości także osobom, które popadły w tarapaty finansowe ze swojej winy. Upadłość konsumencka wbrew powszechnej opinii nie jest

 • W Polsce toczy się kilka tysięcy spraw o upadłość konsumencką, która pomaga między innymi frankowiczom wyjść ze spirali długu. Na czym polega upadłość i od czego zacząć – mówi mecenas Mariusz Korpalski, radca prawny.

 • Duże zainteresowanie procedurą upadłości konsumenckiej

  Polacy coraz częściej probują rozwiązać swoje kłopoty finansowe przez ogłoszenie osobistego bankructwa. W pierwszym półroczu br. - pod rządami noweli o upadłości konsumenckiej - do sądów trafiło 2535 wniosków o ogłoszenie takiej upadłości; rozpatrzono 1235, upadłość ogłoszono w 699 sprawach.