• Informacje na temat:

  co się składa na cenę paliwa

Artykuły na temat: co się składa na cenę paliwa
 • Przedstawiciele firm nie zawsze są uczciwi. Radzimy, co zrobić, by nie dać się oszukać.

 • Można już składać wnioski o zwrot akcyzy w paliwie rolniczym

  Od poniedziałku (1 lutego) do końca lutego rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej - przypomina resort rolnictwa.

 • ...nie przekroczą 1,5 mln zł netto miesięcznie, nie będą też zobowiązani do składania deklaracji podatkowych. Natomiast bez względu na wysokość obrotów, podatku nie zapłacą sprzedawcy refundowanych leków(...)Zapowiadany przez Ministerstwo Finansów podatek od sprzedaży detalicznej może przełożyć się na wzrost cen większości produktów. Może być również trudniej niż do tej pory zrobić zakupy w weekend...

 • VAT: Na paliwie oszczędzisz nawet kilkaset złotych

  Od początku lipca przedsiębiorcy zyskali długo oczekiwaną możliwość odliczania podatku VAT od paliwa zakupionego do aut służbowych. Pomimo, że odliczeniu podlega tylko 50% należnego podatku, to oszczędności w kosztach użytkowania floty, jakie dzięki takiemu rozwiązaniu zyskają firmy, będą znaczące.

 • Nieprawdopodobne Chiny (część 2)

  ...., a import o 11,8 proc. Chiński PKB jest w 38 proc. zależny od wyniku w handlu zagranicznym i wydaje się dziwne, że towary produkowane na eksport nie są później eksportowane. Import składa się zarówno(...), a w szczególności, gdy znaczną część chińskiego eksportu tworzą produkty składające się z importowanych składników. Czy dane są wiarygodne? W tym tekście zajmiemy się znacznie prostszym porównaniem...

 • Sprzedawca, który tak zrobi, zapłaci podwójny podatek. Zakłada to opublikowany w ubiegłym tygodniu projekt nowelizacji ustawy o VAT i niektórych innych ustaw.

 • Bezpłatna pomoc prawna: Telefony i adresy

  .... Umówienie się na spotkanie z prawnikiem pod numerem telefonu: (22) 622 25 17. Federacja Konsumentów Udziela porad: z zakresu praw konsumentów, także pomaga pisać reklamacje i rozstrzygać spory konsumenckie. Należy kontaktować się z oddziałem federacji w swoim województwie. Adresy znajdziesz na stronie federacji: www.federacja-konsumentow.org.pl. Infolinia konsumencka: 800 007 707, od poniedziałku...

 • Silne spadki cen ropy po Katarze

  Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku silnie zniżkują, o prawie 7 proc. To reakcja na brak decyzji po posiedzeniu producentów ropy w Katarze - podają maklerzy.

 • Jeżdżący po paliwo do Rosji przywożą też węgiel

  Mieszkańcy warmińsko-mazurskiego, którzy w ramach małego ruchu granicznego jeżdżą do Rosji po paliwo coraz częściej przywożą też węgiel. Kupują go w 25-kg workach na stacjach paliw. W ocenie polskich celników to "chwilowa moda", a nie szersze zjawisko.

 • 12 zasad oszczędnego kierowcy

  Koszty związane z posiadaniem i użytkowaniem samochodu można zmniejszyć. To nie jest trudne.