• Informacje na temat:

  co to jest gaz lupkowy

Artykuły na temat: co to jest gaz lupkowy
 • Przyjmą cię z otwartymi rękami i bardzo dobrze zapłacą

  ...gaz ziemny przez ponad 100 lat. I choć trzeba jeszcze potwierdzić, że ten gaz w ogóle opłaca się wydobywać, to już wiadomo, że Skarb Państwa na sprzedaży koncesji na jego eksploatację zarobi miliony(...) technologie), to chętnie biorą na podwykonawców polskie firmy. Problem w tym, że specjalistów jest zbyt mało, a w agencjach pracy roi się od ofert dla operatorów wiertnic, monterów, majstrów, czy...

 • Specustawa uprości wydobycie gazu łupkowego

  Do konsultacji społecznych trafił projekt specustawy węglowodorowej, która ma uprościć procedury związane z poszukiwaniem, wydobywaniem i przesyłaniem gazu łupkowego. Przewiduje on skrócenie czasu na decyzje w sprawie poszukiwań oraz terminów odwoławczych. Mniej ma być urzędników, a różnego typu pozwolenia mają być zastąpione opiniami wraz z wprowadzeniem domniemania decyzji pozytywnej. Projekt nie rozwiązuje kwestii podatkowych.

 • W nowej branży zatrudni się nawet 100 tys. Polaków

  Poszukiwania gazu łupkowego spowodowały, że w Polsce powstaje nowa branża, która może zatrudnić nawet 100 tys. osób. Firmy płacą fachowcom fortunę, inwestują w sprzęt i zatrudniają na potęgę - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

 • Miały być nawet biliony m sześc. gazu, ale z szumnych zapowiedzi na temat łupkowego eldorado nie pozostało już prawie nic. Jednak klęska nie jest całkowita, a doświadczenia z gazu łupkowego są wykorzystywane przy poszukiwaniach i produkcji surowca z bardziej konwencjonalnych złóż.

 • MSP chce zmienić wynagrodzenia zarządów kluczowych spółek SP

  ...kluczowych, które mają istotne zadania wobec państwa. Wyjaśnił, że to m.in.: Gaz-System, PSE Operator, czyli takie firmy, które zajmują się przesyłem nafty, gazu, energii elektrycznej. Do tej kategorii należą także firmy, które odpowiadają m.in. za budowę terminalu LNG w Świnoujściu, magazynów na gaz, ropę, ale także budowę potrzebnych bloków energetycznych. Dodał, że chodzi również...

 • Departament ds. Energii i Zmian Klimatu (DECC) poinformował o przyjęciu przez brytyjski rząd zmian w regulacjach dotyczących dostępu do wierceń podziemnych w poszukiwaniu ropy i gazu oraz energii geotermalnej.

 • Polska powinna przyjąć system niemiecki

  Prezes Związku Jerzy Bartnik powiedział, że wzorem jest tutaj system niemiecki, gdzie działa specjalny urząd prognozujący zapotrzebowanie na zawody w przyszłości. Niemcy chwalą się 60-procentową(...) powiedziała, że w jej okolicy jest dość ciężko z pracą. Znacznie częściej pracodawcy poszukują fachowców z dziedzin technicznych. Zaznacza jednak, że nie stawia to humanistów na straconej pozycji...

 • Zakaz dla gazu łupkowego we Francji

  Minister energetyki, ekologii i zrównoważonego rozwoju Francji Segolene Royal stwierdziła, że możliwe jest zakazanie importu gazu łupkowego ze Stanów Zjednoczonych.

 • Amerykanie poszukują naszych inżynierów!

  ...w 16 krajach i zatrudnia 14,5 tys. osób. Biznes INTERIA.PL jest już na Facebooku. Dołącz do nas i bądź na bieżąco z informacjami gospodarczymi...

 • Rząd ma już dość poszukiwań gazu łupkowego

  Najpierw z wierceń głośno wycofały się międzynarodowe koncerny. Teraz po cichu robią to państwowe spółki. Lata 2015-2016 powinny dać nam wiedzę o potencjale tych złóż i pozwolić na podjęcie dalszych decyzji. Przyczyną łupkowego zmierzchu w Europie są niskie ceny ropy.